AT&T przejmuje Time Warner

| Gospodarka Artykuły

Firmy AT&T Inc oraz Time Warner Inc ogłosiły w sobotę, że zawarły ostateczne porozumienie na mocy którego AT&T kupi przedsiębiorstwo Time Warner. Transakcja będzie miała częściowo formę gotówkową a częściowo formę przekazania akcji. Cena za jedną akcję została ustalona na poziomie 107,50 dolara co oznacza, że wartość kapitałową Time Warner wyceniono na 85,4 mld dolarów. Całkowita wartość transakcji wyniesie 108,7 mld dolarów, w co wliczony będzie dług netto Time Warner. Umowa została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy obu spółek.

AT&T przejmuje Time Warner

W ciągu 3 lat od zamknięcia transakcji AT&T spodziewa 1 miliarda dolarów rocznych oszczędności w wyniku synergii kosztowych. Synergie te mają występować głównie w obszarze wydatków korporacyjnych i zamówień. Ponadto, w miarę upływu czasu, AT&T liczy na uzyskanie takich możliwości osiągania przychodów, których żadna z firm nie mogłaby generować samodzielnie.

Fuzja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Time Warner Inc. oraz zatwierdzeniu przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana przed końcem roku 2017.

źródło: AT&T

Zobacz również