wersja mobilna
Online: 461 Sobota, 2017.11.25

Biznes

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

czwartek, 01 grudnia 2016 11:18

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy w grudniu - w Lublinie, Łodzi i Szczecinie - odbędzie się seria seminariów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące analizy jakości energii, badań termowizyjnych w energetyce, przemyśle i budownictwie oraz utrzymania ruchu ze szczególnym uwzględnieniem silników elektrycznych. Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria dostępne online dla wszystkich zainteresowanych. Ich tematami będą z kolei: predykcyjne utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych oraz technika pomiarowa w automatyce.

Już w najbliższy wtorek - 6 grudnia - w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium  "Analiza jakości energii - normy i narzędzia". Semiarium odpowie m.in. na pytania jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej oraz jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas  seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Dzień później - 7 grudnia - w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się seminarium "Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie". Seminarium to ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni. Odpowie m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, czy też jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt. "Utrzymanie ruchu - silniki elektryczne". Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy sigma i prądy w przewodzie PE,  jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów oraz czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria - seminaria online. Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell) odbędzie się 2 grudnia. Będzie to webinarium "Predykcyjne utrzymanie Ruchu" - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration. Drugie webinarium - "Bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych" zaplanowano na 6 grudnia - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration. Ostatnie z tegorocznych webinariów odbędzie się 8 grudnia, jego temat to "Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE" - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration.

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

źródło: Fluke

 

Firmy w artykule

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 12:08

Melexis has brought out a family of miniature far infrared sensors for use in multiple applications where accurate temperature measurement is required. The MLX90632 family is based upon Melexis’ established FIR technology that utilizes the fact that every object emits heat radiation. The ultra-small integrated thermopile CMOS IC is a complete solution in a single 3x3x1mm QFN package including the sensor element, signal processing, digital interface and optics thereby allowing rapid and simple integration into a wide variety of modern applications. The device delivers thermal stability when experiencing thermal gradients and rapid temperature changes, thus solving a well-known weakness of existing infrared sensors. In addition, it offers a surface mounted package compatible with standard PCB assembly techniques.

więcej na: www.electronicsweekly.com