wersja mobilna
Online: 366 Sobota, 2018.03.24

Biznes

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

czwartek, 01 grudnia 2016 11:18

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy w grudniu - w Lublinie, Łodzi i Szczecinie - odbędzie się seria seminariów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące analizy jakości energii, badań termowizyjnych w energetyce, przemyśle i budownictwie oraz utrzymania ruchu ze szczególnym uwzględnieniem silników elektrycznych. Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria dostępne online dla wszystkich zainteresowanych. Ich tematami będą z kolei: predykcyjne utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych oraz technika pomiarowa w automatyce.

Już w najbliższy wtorek - 6 grudnia - w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium  "Analiza jakości energii - normy i narzędzia". Semiarium odpowie m.in. na pytania jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej oraz jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas  seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Dzień później - 7 grudnia - w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się seminarium "Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie". Seminarium to ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni. Odpowie m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, czy też jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt. "Utrzymanie ruchu - silniki elektryczne". Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy sigma i prądy w przewodzie PE,  jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów oraz czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria - seminaria online. Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell) odbędzie się 2 grudnia. Będzie to webinarium "Predykcyjne utrzymanie Ruchu" - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration. Drugie webinarium - "Bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych" zaplanowano na 6 grudnia - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration. Ostatnie z tegorocznych webinariów odbędzie się 8 grudnia, jego temat to "Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE" - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration.

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

źródło: Fluke

 


Firmy w artykule

World News 24h

piątek, 23 marca 2018 20:02

Samsung Electronics Co Ltd shareholders approved a stock split making it easier for retail shareholders to hold shares in the tech giant, at an annual meeting also dogged by concerns about global trade tensions. The meeting showcased changes the South Korean firm has made in recent years to build investor goodwill, such as strengthening its dividend policy to share the fruits of a memory chip boom that underpinned record profits in 2017.

więcej na: uk.reuters.com