Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

| Gospodarka Artykuły

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy w grudniu - w Lublinie, Łodzi i Szczecinie - odbędzie się seria seminariów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące analizy jakości energii, badań termowizyjnych w energetyce, przemyśle i budownictwie oraz utrzymania ruchu ze szczególnym uwzględnieniem silników elektrycznych. Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria dostępne online dla wszystkich zainteresowanych. Ich tematami będą z kolei: predykcyjne utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych oraz technika pomiarowa w automatyce.

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

Już w najbliższy wtorek - 6 grudnia - w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium  "Analiza jakości energii - normy i narzędzia". Semiarium odpowie m.in. na pytania jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej oraz jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas  seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Dzień później - 7 grudnia - w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się seminarium "Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie". Seminarium to ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni. Odpowie m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, czy też jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt. "Utrzymanie ruchu - silniki elektryczne". Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy sigma i prądy w przewodzie PE,  jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów oraz czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria - seminaria online. Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell) odbędzie się 2 grudnia. Będzie to webinarium "Predykcyjne utrzymanie Ruchu" - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration. Drugie webinarium - "Bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych" zaplanowano na 6 grudnia - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration. Ostatnie z tegorocznych webinariów odbędzie się 8 grudnia, jego temat to "Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE" - rejestracja online: www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration.

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

źródło: Fluke

Zobacz również