wersja mobilna
Online: 418 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

Akcjonariusze Lattice akceptują przejęcie firmy przez Chińczyków

czwartek, 02 marca 2017 10:23

Spółka Lattice Semiconductor Corp. przesunęła się o krok bliżej ku jej przejęciu przez firmę inwestycyjną wspieraną przez rząd centralny w Chinach - akcjonariusze zatwierdzili warunki, wartej 1,3 miliarda dolarów, transakcji. Jest ona nadal sprawdzana przez Komisję Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (Committee on Foreign Investment in the United States - CFIUS) - organizację badającą wpływ akwizycji na państwowe bezpieczeństwo. Około 78% akcjonariuszy Lattice głosowało za przyjęciem umowy, a prawie 22% nie przystąpiło do głosowania.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy firma Lattice zgodziła się na jej przejęcie przez Canyon Most Capital Partners, w rządzie USA znacznie wzrósł niepokój dotyczący ambicji Chin w globalnym przemyśle półprzewodnikowym. Przed opuszczeniem biura, były prezydent Obama wydał raport, który przekonywał, że Stany Zjednoczone powinny uważać na Chiny ekspansywnie działające w przemyśle półprzewodnikowym. W grudniu grupa amerykańskich prawodawców napisała list do sekretarza skarbu Jacka Lew, w którym nakłania go do odrzucenia proponowanego wykupienia Lattice przez Canyon Bridge.

Jak na coraz silniejsze próby pozyskania przez Chiny amerykańskich firm półprzewodnikowych zareaguje obecny prezydent USA Donald Trump do końca nie wiadomo. Podczas swojej kampanii Donald Trump sygnalizował, że zajmie twarde stanowisko w sprawie handlu z Chinami.

W zeszłym roku chiński rząd ogłosił, że gotów jest wydać 161 mld dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, aby wzmocnić krajowy przemysł półprzewodnikowy.

źródło: EE Times

 

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 07:54

G.Skill announced the availability of new, higher-speed memory kits in its AMD-version Trident Z and Sniper X product lines. The first is now available in speeds up to 3600MHz, and the second in speeds up to 3466MHz. It should be noted that this announcement only applies to G.Skill’s AMD-specific memory kits. The company already offers memories at and beyond these speeds, but they’re not guaranteed to work with AMD’s Ryzen and Threadripper processors. The maximum default memory speed on X470 is 2933MHz, but our own overclocking managed to bring that to 3466MHz.

więcej na: www.tomshardware.com