W konkursie "Change the World" wyłoniono już 25 finalistów

Firma Premier Farnell ma już finałową listę 25 zgłoszeń do ogólnoświatowego konkursu "Change the World". Finalistów wybrano spośród ogromnej liczby uczestników z całego świata. Organizatorzy nawiązali kontakt z projektantami zakwalifikowanymi do finału i przekażą im wskazówki dotyczące dalszych prac. W kolejnym etapie finaliści rozwiną swoje pomysły poprzez tworzenie filmowych objaśnień proponowanych rozwiązań. Na podstawie tych filmów zostanie wyłonionych 10 zwycięzców, których poznamy w czerwcu.

Posłuchaj
00:00

Konkurs "Change the World" został ogłoszony w roku 2016 i jest skierowany do inżynierów w dowolnym wieku, niezależnie od doświadczenia. Jego celem jest odnalezienie osób z interesującymi pomysłami i zdolnościami do opracowania rozwiązań, które zmienią świat. Wymagane jest użycie produktów Farnell element14 (lub lokalnych przedstawicieli) o wartości do 1000 USD.

- Byliśmy pod dużym wrażeniem rozmaitości zgłoszeń, które do nas napłynęły. Projektanci z całego świata zgłaszali pomysły, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasz świat. Wśród nich pojawiały się tematy dotyczące ekologicznych źródeł energii czy ograniczenia emisji odpadów, opieka zdrowotna, ale też produkty wspomagające edukację, zdrowie i ogólne samopoczucie. Wysoka jakość zgłoszeń sprawiła, że mieliśmy trudności z wyłonieniem finalistów - mówił Steve Carr, kierownik działu marketingu Premier Farnell.

Z wiadomościami na temat bieżących wyników konkursu zapoznać się można na stronie element14changetheworld.com/.

źródło: Farnell

Powiązane treści
Polskie projekty wśród zwycięzców konkursu "Change the World"
Farnell element14 ogłasza konkurs dla inżynierów - "Change the World"
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
RS przejmuje Distrelec - powstaje nowy potentat dystrybucji przemysłowej
Komponenty
Generatywna sztuczna inteligencja zmienia globalny rynek procesorów
Aktualności
Samsung otwiera w Warszawie największe centrum biznesowe w Europie
Aktualności
Samsung i OpenAI nawiązują strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju globalnej infrastruktury AI
Produkcja elektroniki
Powstaje gigant wart 4,4 mld dolarów - czwarty co do wielkości dostawca sprzętu do produkcji płytek półprzewodnikowych w USA
Optoelektronika
Smartwatche napędzają rozwój wyświetlaczy Micro LED
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Wrzesień 2025
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów