Panasonic przejął kontrolę nad hiszpańskim producentem części samochodowych - firmą Ficosa

| Gospodarka Artykuły

Panasonic, realizując zamiar szerszego zaangażowania w przemysł motoryzacyjny, zdecydował się zostać większościowym udziałowcem hiszpańskiego producenta części samochodowych - Ficosa International SA. Japońska firma kupi dodatkowe 20% akcji Ficosy, która ma mocną pozycję jako dostawca elektronicznych lusterek samochodowych oraz zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Panasonic przejmie udziały od głównego akcjonariusza Ficosy - Inversion SL. Dzięki transakcji, której wartość nie została ujawniona, zwiększy swój pakiet do 69%. Transakcja ma być sfinalizowana do końca kwietnia.

Panasonic przejął kontrolę nad hiszpańskim producentem części samochodowych - firmą Ficosa

Firma Panasonic kupiła 49% udziałów Ficosy w 2015 r. Japończycy nie oczekują znaczącego wpływu obecnej transakcji na finanse firmy. Krok Panasonica jest zwrotem w kierunku klientów korporacyjnych, mającym na celu odejście od cenowego konkurowania w zakresie elektroniki konsumenckiej.

W roku obrotowym kończącym się w marcu 2019 firma Panasonic zamierza osiągnąć przychód w wysokości 2 bilionów jenów (17,76 mld dolarów). Rok fiskalny zakończony w marcu 2016 przyniósł przychody o wartości 1,3 biliona jenów.

źródło: Reuters