wersja mobilna
Online: 643 Poniedziałek, 2018.03.19

Biznes

Rozdrobnienie problemem rynku czujników temperatury

poniedziałek, 27 marca 2017 12:55

Według analiz Transparency Market Research globalny rynek czujników temperatury jest obecnie bardzo rozdrobniony - w 2015 roku sześciu największych producentów tych urządzeń miało w nim łącznie zaledwie 19% udział. TMR przewiduje, że w związku z tym, a także dlatego, że brak jest wyraźnego zróżnicowania oferty różnych producentów, konkurencja na rynku tego typu czujników będzie się zaostrzać. Aby móc się na nim utrzymać, większe firmy będą zmuszone przejmować mniejsze.

Z kolei jeśli chodzi o wartość rynku czujników temperatury, to zdaniem Transparency Market Research zwiększy się ona w latach 2015-2024 z prawie 5 do blisko 7 mld dolarów, co oznaczać będzie średni wzrost o około 5% co roku. Największym rynkiem zbytu pozostanie Ameryka Północna, zaś najszybciej popyt na nie będzie rósł w rejonie Azji i Pacyfiku, w związku z dynamicznym rozwojem branży elektronicznej. Największymi przeszkodami, które będą hamować rozwój rynku czujników temperatury będzie spadek ich cen oraz malejące zapotrzebowanie na sensory kontaktowe.

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 15:59

The nation’s leading contract notebook computer manufacturers should see shipments regain growth momentum this month, after shipments softened last month due to weak orders from some major PC vendors and the effect of the Lunar New Year holiday, Morgan Stanley said last week. However, this quarter’s total notebook shipments from the five major original design manufacturers might still fare worse than expected.

więcej na: www.taipeitimes.com