Entegris przejmuje od W. L. Gore & Associates linię produktów filtracyjnych dla mikroelektroniki

| Gospodarka

Firma Entegris, lider w dziedzinie chemikaliów specjalistycznych i zaawansowanych materiałów dla przemysłu półprzewodnikowego, ogłosiła, że ​​od spółki W. L. Gore & Associates przejęła linię produktów do filtracji wody i chemikaliów przeznaczoną do aplikacji mikroelektronicznych. Rozszerza w ten sposób swoje portfolio rozwiązań filtracyjnych stosowanych przy produkcji półprzewodników, elementów OLED oraz płaskich wyświetlaczy. Transakcja ma w przybliżeniu wartość 20 mln dolarów.

Entegris przejmuje od W. L. Gore & Associates linię produktów filtracyjnych dla mikroelektroniki

Entegris jest dostawcą specjalistycznych chemikaliów i materiałów wykorzystywanych w zaawansowanych technologiach przemysłowych. Spółka działa globalnie, mając ośrodki produkcyjne, serwisowe i badawcze w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji, Niemczech, Izraelu, Japonii, Malezji, Singapurze, Korei Południowej oraz na Tajwanie.

WL Gore & Associates jest firmą naukowo-badawczą z sektora materiałowego mającą na celu rozwiązywanie problemów przemysłu oraz wprowadzanie materiałów poprawiających komfort codziennego życia. Założona w 1958 r. firma Gore zyskała reputację w zakresie rozwiązywania złożonych problemów technicznych występujących w najbardziej wymagających środowiskach - od zrewolucjonizowania przemysłu odzieżowego dzięki tkaninie Gore-Tex, po tworzenie urządzeń medycznych, które poprawiają i ratują życie, umożliwiając osiągnięcie nowych poziomów w zakresie podboju przestrzeni kosmicznej.

źródło: Entegris