Entegris przejmuje SAES Pure Gas

| Gospodarka Artykuły

Entegris, lider w zakresie specjalistycznych chemikaliów i zaawansowanych materiałów, kupi jednostkę SAES Pure Gas od mającej siedzibę w Mediolanie firmy SAES Getters S.p.A. (Grupy SAES), która działa w branży zaawansowanych technologicznie materiałów funkcjonalnych. SAES Pure Gas to wiodący dostawca wysokowydajnych systemów oczyszczania gazu wykorzystywanych m.in. w produkcji półprzewodników, który ma swoją siedzibę w San Luis Obispo w Kalifornii.

Entegris przejmuje SAES Pure Gas

Zgodnie z umową Entegris kupi udziały i aktywa SAES Pure Gas za około 355 milionów dolarów, z zastrzeżeniem możliwości korekty ceny zakupu. Transakcja ma mieć formę gotówkową i oczekuje się, że zostanie zamknięta w ciągu najbliższych dwóch do czterech tygodni. Przejęta jednostka będzie podlegać działowi Microcontamination Control firmy Entergis.

Zgodnie z ostatnią informacją wydaną przez grupę SAES, firma SAES Pure Gas odnotowała w 2017 r. przychody w wysokości 81 milionów euro, czyli 91,5 miliona dolarów. W pierwszym kwartale bieżącego roku przychody spółki osiągnęły wartość 25,5 miliona euro, czyli 31 milionów dolarów.

Czystość materiałów odgrywa ogromną rolę w wydajności i niezawodności półprzewodników. Wytwarzanie zaawansowanych pamięci wymaga coraz większego zużycia gazu procesowego podczas przetwarzania płytek krzemowych, by sprostać wymaganiom jakie stawia minimalizacja parametrów geometrycznych i wielowarstwowe architektury elementów. W wyniku zwiększonej wrażliwości na skażenia molekularne producenci półprzewodników stają się uzależnieni od firm dostarczających gazy procesowe, które spełniają nowe wymagania czystości.

źródło: Entegris