Verizon przejmie Yahoo za 4,5 mld dolarów

Prezes i dyrektor generalna Yahoo Marissa Mayer ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że firma zostanie sprzedana Verizonowi w czerwcu bieżącego roku za kwotę 4,5 mld dolarów. Taka decyzja mogła zostać podjęta z uwagi na dobre kwartalne wyniki finansowe firmy, które przekroczyły oczekiwania analityków z Wall Street. Wraz ze sprzedażą nadejdzie zatem koniec epoki firmy, która kiedyś zdefiniowała Internet.

Posłuchaj
00:00

Proces sprzedaży Yahoo firmie Verizon był zakłócany przez kłopoty związane z wyciekiem gromadzonych przez Yahoo danych, które mogły zawierać informacje osobowe, a nawet korespondencję dotyczącą bezpieczeństwa. Według doniesień mogło to dotyczyć 500 mln kont administrowanych przez Yahoo. Kłopoty te spowodowały wytoczenie firmie przeszło dwudziestu spraw sądowych i dały Verizonowi argumenty pozwalające obniżyć cenę sprzedaży o 350 mln dolarów, która pierwotnie wynosiła 4,83 mld dolarów. Wcześniej, bazując na utracie wartości Yahoo, Verizon domagał się obniżenia ceny o 1 mld dolarów. Zaskakująco dobre ostatnie wyniki finansowe internetowego potentata pozwoliły na zablokowanie tych żądań.

źródło: SiliconValley.com

Powiązane treści
Krajobraz po bitwie, czyli koniec konsolidacji i przejęć
Verizon chce miliardowego obniżenia ceny za Yahoo
Verizon przejmuje AOL
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
TAITRONICS & AIoT, czyli tajwańskie spojrzenie na technologię elektroniki
Aktualności
Targi Energetab - podsumowanie
PCB
Niezależność Europy w produkcji PCB - nowa fabryka Teltoniki w Wilnie
Optoelektronika
Robotyczne oko bez zasilania: miękka soczewka, która sama ustawia ostrość
Projektowanie i badania
Sztuczna inteligencja pisze fatalnej jakości kod - zmiany w IT nie będzie?
Produkcja elektroniki
Reorganizacja linii montażowych w firmie Mikro-automatyka
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów