Nowe rozdanie na rynku oscyloskopów low-end

| Gospodarka Artykuły

Na rynek oscyloskopów low-end (w zakresie cenowym od 500 do 1000 dolarów) wchodzi firma Keysight Technologies, znana dotychczas z produkcji zaawansowanych narzędzi pomiarowych. Jej oferta obejmuje cztery modele oscyloskopów cyfrowych z rodziny InfiniiVision 1000-X. Przedstawiciele firmy porównują te produkty do cieszących się sporą popularnością serii Rigol 1000Z oraz Tektronix TBS1000B.

Nowe rozdanie na rynku oscyloskopów low-end

Urządzenia InfiniiVision 1000-X charakteryzują się pasmem pracy oraz ceną zbliżoną do modeli serii TBS1000B, mają jednak większą pamięć. Dodatkowo dwa modele wyposażone są w generator funkcyjny. Nowe oscyloskopy w przeciwieństwie do urządzeń Rigol 1000Z nie mają możliwości przetwarzania sygnałów mieszanych - w zamian za to wyróżniają się możliwością jednoczesnego wyświetlania do 50000 przebiegów.

Keysight przewiduje, że głównymi obszarami zbytu nowych produktów będą uczelnie wyższe oraz szkoły techniczne. Liczy również na zdobycie znacznej części rynku w takich regionach, jak Indie, Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa. Wśród swoich potencjalnych odbiorców spodziewa się nie tylko przedstawicieli branży elektronicznej, ale również instytucji badawczych zajmujących się fizyką, czy biologią.

Rigol i Tektronix to nie jedyne firmy obecne w segmencie oscyloskopów low-end - wśród innych producentów wymienić można m.in. B&K Precision, GW Instek, Siglent, Owon oraz Teledyne LeCroy. Ponadto, na rynku znaleźć można produkty, które do prawidłowego działania wymagają podłączenia do komputera, tabletu lub smartfona. Ceny tego typy narzędzi kształtują się zazwyczaj na poziomie poniżej 500 dolarów.

InfiniiVision 1000-X to kolejny przykład, że oscyloskopy low-end coraz częściej oferują funkcjonalności znane wcześniej ze znacznie droższych modeli. W serii InfiniiVision 1000-X zastosowano wiele rozwiązań z obecnej w ofercie tego producenta rodziny 2000-X. Tańsze modele różnią się przede wszystkim pasmem pracy, częstotliwością próbkowania oraz pojemnością pamięci.

Więcej informacji na temat oscyloskopów Keysight Technologies znaleźć można w serwisie www.amt.pl.

Zobacz również