BCMI ma 100% udziałów Arduino

| Gospodarka Artykuły

BCMI, firma założona w 2016 roku przez Massimo Banzi, Davida Cuartiellesa, Davida Mellisa i Toma Igoe - współzałożycieli firmy Arduino - stała się 100-procentowym właścicielem Arduino AG, korporacji oferującej wiodący światowy ekosystem sprzętu i oprogramowania open-source. Po przejęciu nowym przewodniczącym i dyrektorem technicznym Arduino został Massimo Banzi, a dr Fabio Violante - współzałożyciel BCMI - objął stanowisko CEO, zastępując Federico Musto, który opuszcza Arduino AG.

BCMI ma 100% udziałów Arduino

- To dla Arduino początek nowej ery, kiedy to będziemy wzmacniać i odnawiać nasze zaangażowanie w sprzęt i oprogramowanie open source, równolegle opierając firmę na solidnych podstawach finansowych prowadzących do jej zrównoważonego rozwoju - mówił Massimo Banzi.

- Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę dołączyć do Massimo, współzałożycieli i niesamowitego zespołu Arduino jako CEO. W ciągu ostatnich dwóch lat ciężko pracowaliśmy by dojść do punktu, w którym jesteśmy obecnie. Wyobrażamy sobie przyszłość, w której Arduino będzie oferować najlepszy sposób demokratyzacji Internetu Rzeczy i jego rozpowszechnienia wśród użytkowników indywidualnych, dydaktyków, profesjonalistów oraz firm - powiedział dr Fabio Violante.

Dotychczas Arduino, oferując szereg narzędzi programowych, platform sprzętowych i dokumentacji umożliwiających każdemu wykazywanie się technologiczną kreatywnością, było popularnym narzędziem rozwoju produktów IoT, a także jednym z najbardziej udanych narzędzi edukacyjnych. Miliony projektantów, inżynierów, studentów, programistów oraz producentów z całego świata wykorzystują Arduino do wprowadzania innowacji w muzyce, grach, zabawkach, inteligentnych domach, autonomicznych pojazdach i wielu innych dziedzinach.

źródło: Arduino