Winbond Electronics zbuduje nową fabrykę na Tajwanie

| Gospodarka Artykuły

Firma Winbond Electronics, światowy dostawca pamięci flash nr 3, poinformowała wczoraj, że kosztem 335 mld dolarów tajwańskich, czyli około 11,1 mld dolarów, zbuduje na Tajwanie nową fabrykę produkującą chipy pamięci. Nowy zakład powstanie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe, mimo częstych ostatnio problemów z zasilaniem, z którymi tego lata zmagał się Tajwan. Tajwańscy producenci, w tym lokalni dostawcy Winbonda i Apple'a w ubiegłym miesiącu musieli przerwać produkcję ze względu na incydent w dużej elektrowni w Taoyuan.

Winbond Electronics zbuduje nową fabrykę na Tajwanie

Winbond złożył w administracji Southern Science Park wniosek o pozwolenie na budowę nowej fabryki ponieważ jego zakład w Taichung wytwarzający 12-calowe płytki krzemowe zbliża się do granic możliwości produkcyjnych. Park technologiczny wyraził zgodę i dzięki nowej inwestycji w Kaohsiung powstanie ponad 1000 miejsc pracy.

Aby rozwiązać problemy związane ze zdolnościami produkcyjnymi, Winbond w bieżącym roku zamierza przeznaczyć rekordowo wysokie nakłady 17 mld NT głównie na nowe urządzenia. Pomoże to producentowi zwiększyć swoją wydajność z 44 tys. do 48 tys. płytek krzemowych miesięcznie, w kwartale kończącym się 31 grudnia. Jak twierdzi producent, to właśnie niewystarczająca wydajność ogranicza jego przychody.

Ponieważ nowa inwestycja nadal podlega zatwierdzeniu przez zarząd, firma Winbond nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących harmonogramu budowy i zdolności produkcyjnych fabryki.

źródło: Taipei Times