Produkcja półprzewodników na Tajwanie wzrośnie w 2018 r. o prawie 6%

| Gospodarka Artykuły

Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodnikowego (TSIA) oczekuje, że wartość produkcji lokalnego sektora układów scalonych wzrośnie w 2018 r. o 5,8% w porównaniu do roku poprzedniego, a związane jest to z utrzymywaniem się stałego popytu. Najsilniejszy wzrost - o 6,6% - wystąpić ma w sektorze projektowania układów. Prognozuje się, że produkcja lokalnego sektora IC osiągnie w bieżącym roku wartość 2,6 biliona NT, czyli 88,44 mld USD.

Produkcja półprzewodników na Tajwanie wzrośnie w 2018 r. o prawie 6%

Według TSIA, w segmencie IC roczny wzrost produkcji w 2018 r. powinien wynieść 5,9%, a segmenty pakowania obwodów i ich testowania prawdopodobnie osiągną odpowiednio 4,5 i 4,2%.

W 2017 roku tajwański sektor półprzewodników raportował wartość produkcji na poziomie 2,46 biliona dolarów tajwańskich, co stanowi wzrost o 0,5% w porównaniu z rokiem poprzednim i kształtuje się znacznie poniżej 21,6% wzrostu w globalnym przemyśle IC, który został wzmocniony głównie przez gwałtowny rozwój układów pamięci.

TSIA wyjaśnia, że ​​tajwański przemysł pamięciowy jest stosunkowo mały i dlatego cały miejscowy sektor IC opóźnił się w ubiegłym roku w stosunku do wzrostu globalnego. Ponadto konkurencyjność tajwańskiego biznesu IC podkopało również umocnienie dolara tajwańskiego wobec dolara amerykańskiego.

źródło: Focus Taiwan