Globalna sprzedaż półprzewodników w maju rośnie o 21% w ujęciu rok do roku

| Gospodarka Artykuły

Globalny przemysł półprzewodnikowy odnotował najwyższą w historii sprzedaż miesięczną, a rynek obu Ameryk wzrósł o 32% w porównaniu do roku ubiegłego. Stowarzyszenie SIA ogłosiło, że sprzedaż półprzewodników na całym świecie osiągnęła w maju 2018 r. wartość 38,7 mld dolarów, co oznacza wzrost o 21% w porównaniu do kwoty 32,0 mld dolarów notowanej w maju 2017.

Globalna sprzedaż półprzewodników w maju rośnie o 21% w ujęciu rok do roku

Globalna sprzedaż w maju była o 3% wyższa niż wynosząca łącznie 37,6 miliarda dolarów sprzedaż z kwietnia tego roku.

- Światowy rynek półprzewodników odnotował stały wzrost o ponad 20% w ciągu 14 kolejnych miesięcy, a maj 2018 roku charakteryzował się najwyższą w branży sprzedażą w skali miesiąca. Ameryka po raz kolejny była liderem, ze wzrostem sprzedaży o ponad 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a sprzedaż wzrosła we wszystkich głównych kategoriach produktów półprzewodnikowych, zarówno rok do roku, jak i miesiąc do miesiąca - powiedział John Neuffer, prezes i CEO Semiconductor Industry Association.

Sprzedaż wzrosła w skali roku we wszystkich regionach: w obu Amerykach o 31,6%, w Chinach o 28,5%, w Europie o 18,7%, w Japonii 14,7% oraz w regionie Azji i Pacyfiku (i innych) o 8,7%. Sprzedaż miesiąc do miesiąca wzrosła skromniej: w Chinach o 6,3%, w Japonii 2,6%, w regionie Azji i Pacyfiku (i innych) o 1,2%, w obu Amerykach 1,1% i w Europie o 1%.

Wszystkie dane dotyczące miesięcznej sprzedaży sporządzane są przez organizację World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) i reprezentują ruchomą średnią trzymiesięczną.

źródło: SIA