Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła w lipcu o 17%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Jak wynika z danych Semiconductor Industry Association (SIA), światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w lipcu 2018 roku wartość 39,5 mld dolarów, co stanowi wzrost o 17,4% w stosunku do 33,6 mld dolarów z lipca 2017. Globalna sprzedaż półprzewodników była w lipcu br. o 0,4% wyższa niż w czerwcu.

Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła w lipcu o 17%

- Światowy przemysł półprzewodnikowy odnotował w lipcu najwyższą miesięczną sprzedaż, z łatwością pokonując wyniki z lipca ubiegłego roku i nieznacznie przekraczając poziom z poprzedniego miesiąca. Sprzedaż rok do roku wzrosła we wszystkich głównych kategoriach produktów półprzewodnikowych oraz na rynkach regionalnych, przy czym z wartością przekraczającą 20% wzrostowi przewodziły rynki Chin i Ameryki Północnej - powiedział John Neuffer, prezes SIA.

Regionalnie sprzedaż wzrosła w porównaniu do lipca 2017 r. w Chinach o 29,4%, w obu Amerykach o 20,7%, w Europie o 11,7%, w Japonii o 11,5% i w regionie Azji i Pacyfiku oraz pozostałych o 5,7%. W porównaniu do zeszłego miesiąca sprzedaż wzrosła w Chinach o 1,7% i w obu Amerykach - o 0,4%, natomiast utrzymała się na tym samym poziomie w regionie Azji i Pacyfiku oraz pozostałych. W Japonii i w Europie odnotowano spadek sprzedaży - odpowiednio o 0,1 i o 2,4%.

źródło: DigiTimes