Globalna sprzedaż półprzewodników nadal rośnie

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Jak informuje Semiconductor Industry Association (SIA), światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w październiku 2018 roku wartość 41,8 mld dolarów, co stanowi wzrost o 12,7% w stosunku do roku poprzedniego i o 1% sekwencyjnie. Dane dotyczące miesięcznej sprzedaży sporządzane przez World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) i reprezentują ruchomą średnią trzymiesięczną.

Globalna sprzedaż półprzewodników nadal rośnie

W ujęciu regionalnym sprzedaż rok do roku wzrosła w Chinach o 23,3%, w obu Amerykach o 14,1%, w Europie o 7,0%, w Japonii 5,5% oraz w regionie Azji i Pacyfiku oraz reszty świata o 3,7%. W porównaniu z poprzednim miesiącem sprzedaż wzrosła w obu Amerykach o 2,8%, w regionie Azji i Pacyfiku oraz reszty świata o 1,8%, w Japonii o 0,4% i w Europie o 0,2%, jednak nieco spadła w Chinach - o 0,4%.

- Światowy przemysł półprzewodników zanotował w październiku solidny wzrost rok do roku i jest na dobrej drodze do osiągnięcia w 2018 r. najwyższej w historii wartości rocznej sprzedaży, jednak wzrost został w ostatnich miesiącach zahamowany - powiedział John Neuffer, CEO SIA.

Organizacja SIA zatwierdziła ogólnoświatową prognozę sprzedaży półprzewodników w 2018 r., która przewiduje osiągnięcie wartości 477,7 mld dolarów. Oznaczałoby to najwyższą w historii roczną sprzedaż i wzrost o 15,9% w porównaniu z całkowitą sumą sprzedaży w wysokości 412,1 mld dolarów odnotowaną w 2017 roku.

Oczekuje się, że w 2019 r. wzrost rynku półprzewodników będzie się zmniejszał, a roczna sprzedaż ma wzrosnąć o 2,6%.

źródło: DigiTimes