Globalna sprzedaż półprzewodników w pierwszym kwartale wzrosła o 20%

| Gospodarka Artykuły

Organizacja Semiconductor Industry Association (SIA) ogłosiła, że światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w pierwszym kwartale 2018 r. 111,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 20% w stosunku do pierwszego kwartału 2017, ale o 2,5% mniej niż czwarty kwartał 2017 roku. Wszystkie główne regiony produkcyjne zanotowały w marcu wzrost sprzedaży rok do roku jak.

Globalna sprzedaż półprzewodników w pierwszym kwartale wzrosła o 20%

"Globalny rynek półprzewodników wykazał imponujący wzrost w pierwszym kwartale 2018 r., Znacznie przekraczając sprzedaż w tym samym kwartale w 2017 r." - powiedział John Neuffer, prezes i dyrektor generalny Semiconductor Industry Association. "Sprzedaż w marcu jest dwudziestym miesiącem ze wzrostem rok do roku z kolei. Wszystkie rynki regionalne odnotowały dwucyfrowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, a wszystkie główne segmenty rynku półprzewodnikowego urosły z roku na rok, gdzie nadal sprzedaż układów pamięci prowadzi. "

W ujęciu regionalnym sprzedaż w marcu porównaniu do roku ubiegłego wzrosła w obu Amerykach o 35,7%, w Europie o 20,6%, w Chinach o 18,8%, w regionie Azji i Pacyfiku oraz reszty świata - 13,3% i w Japonii o 12,4%. W porównaniu z zeszłym miesiącem sprzedaż wzrosła: w Europie - 3,9%, Chinach - 2,2%, w Japonii - 0,5% oraz w regionie Azji i Pacyfiku (reszty świata) o 0,2% jednak spadła w obu Amerykach o 2,0%.

źródło: Semiconductor Industry Association

Zobacz również