wersja mobilna
Online: 360 Piątek, 2018.04.20

Biznes

Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła w listopadzie o 21,5%

piątek, 05 stycznia 2018 07:59

Organizacja Semiconductor Industry Association (SIA) ogłosiła, że światowa sprzedaż półprzewodników osiągnęła w listopadzie 2017 r. 37,7 mld dolarów, co oznacza wzrost o 21,5% w stosunku do listopada 2016 (31 mld dolarów) i o 1,6% więcej niż w poprzednim miesiącu, kiedy to sprzedaż miała wartość 37,1 mld dolarów. Wszystkie główne regiony produkcyjne zanotowały w listopadzie wzrost sprzedaży zarówno rok do roku jak i miesiąc do miesiąca.

"Globalny rynek półprzewodników pobił kolejny rekord w listopadzie, osiągając najwyższą miesięczną sprzedaż i dając tym samym możliwość przebicia bariery 400 miliardów dolarów w sprzedaży rocznej po raz pierwszy w historii" - powiedział dyrektor SIA John Neuffer. "Światowy wzrost rynku nadal jest napędzany przez sprzedaż układów pamięci, ale zarobki we wszystkich innych głównych segmentach rynku również wzrosła w listopadzie - miesiąc do miesiąca, jak i rok do roku. Wszystkie rynki regionalne również odnotowały wzrost, gdzie Amerykanie nadal przodują." - dodał.

W ujęciu regionalnym sprzedaż w porównaniu do roku ubiegłego wzrosła w obu Amerykach o 40,2%, w Europie o 18,8%, w Chinach o 18,5%, w regionie Azji i Pacyfiku oraz reszty świata - 16,2% i w Japonii o 10,6%. W porównaniu z zeszłym miesiącem sprzedaż we wszystkich regionach wzrosła: w obu Amerykach o 2,6%, Chinach - 2,1%, w Europie - 1,8%, w regionie Azji i Pacyfiku (reszty świata) o 0,5% oraz w Japonii - 0,3%.

źródło: Semiconductor Industry Association

 

World News 24h

czwartek, 19 kwietnia 2018 20:08

California’s Division of Occupational Safety and Health has opened an investigation into Tesla Inc. following a report about worker protections at the company’s lone auto plant in Fremont, California. The state agency “takes seriously reports of workplace hazards and allegations of employers’ underreporting recordable work-related injuries and illnesses” and “currently has an open inspection at Tesla,” said Erika Monterroza, a spokeswoman for the state’s industrial relations department. California requires employers to maintain what are called Log 300 records of injuries and illnesses.

więcej na: www.bloomberg.com