Wydatki na sprzęt do produkcji półprzewodników w Chinach przekroczą 12 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Organizacja SEMI opublikowała nowy raport dotyczący chińskiego przemysłu półprzewodnikowego "China IC Industry Outlook Report". Wynika z niego, że wraz ze wzrostem obecności Chin w światowym łańcuchu dostaw półprzewodników możliwości rynku Państwa Środka znacznie się zwiększają. W rezultacie do 2019 r. Chiny staną się największym odbiorcą wyposażenia fabrycznego i prawdopodobnie osiągną rekordowe poziomy w odniesieniu do rocznych tego typu wydatków w jednym regionie.

Wydatki na sprzęt do produkcji półprzewodników w Chinach przekroczą 12 mld dolarów

Według SEMI, uwzględniając 15 projektów nowych fabryk, będących w toku opracowywania lub już ogłoszonych, chińskie wydatki na sprzęt do produkcji półprzewodników wzrosną do ponad 12 mld dolarów rocznie już w roku 2018.

Chiny są największym odbiorcą półprzewodników na świecie, ale obecnie oparte jest to głównie na imporcie. Polityka państwa ma jednak na celu rozwój lokalnych dostawców i zwiększenie ich obecności w całym łańcuchu dostaw półprzewodników. Budzi to globalne zainteresowanie pojawiającymi się w Chinach wyzwaniami i szansami.

źródło: CTimes

Zobacz również