W ubiegłym roku Chiny wyprodukowały 1,9 mld telefonów komórkowych

| Gospodarka Artykuły

W 2017 r. Chiny wyprodukowały 1,9 mld telefonów komórkowych, co stanowi wzrost o 1,6% w stosunku do roku poprzedniego. Według chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Informacji tempo wzrostu spadło jednak o 18,7% w stosunku do roku 2016 - informuje Yicai.com. Około 74,3% całkowitej produkcji telefonów komórkowych w Chinach, czyli 1,4 z 1,9 mld urządzeń, to smartfony.

W ubiegłym roku Chiny wyprodukowały 1,9 mld telefonów komórkowych

Jeśli chodzi o producentów telefonów, to firma Apple wyprzedziła Samsunga, by zająć pierwsze miejsce pod względem globalnych dostaw. Huawei pozostaje na miejscu trzecim, a Xiaomi zajmuje w rankingu miejsce czwarte, odbierając pozycję firmie Oppo. Można zauważyć, że w przeciwieństwie do spadków wielkości dostaw pozostałych czterech dostawców, Xiaomi osiągnął wzrost dostaw aż o 96,9%.

W 2017 r. cały świat wchłonął 1,47 mld sztuk smartfonów, czyli o 1% mniej niż rok wcześniej. Obecnie konsumenci nie wydają się być już tak skłonni do aktualizacji urządzeń do najnowszych generacji o wysokiej cenie, jeśli posiadany przez nich aparat działa dobrze.

źródło: Asia Times