Chiny planują skomercjalizować 5G już w 2018 roku

| Gospodarka Artykuły

Według źródeł branżowych, przy wsparciu rządowym oraz dzięki przyspieszonym wdrożeniom sieci 5G przez operatorów telekomunikacyjnych, co najmniej 10 ważniejszych miast w Chinach może prześcignąć inne kraje, jak Japonia, Korea czy Stany Zjednoczone, i pod koniec 2018 r. stać się pionierami w zakresie komercyjnego wykorzystania technologii 5G. By osiągnąć zamierzony cel, Chiny planują do końca 2018 roku zwiększyć liczbę stacji bazowych obsługujących 5G do 100 tys. jednostek. W Szanghaju operatorzy telekomunikacyjni już zainstalowali 7 tys. takich stacji bazowych.

Chiny planują skomercjalizować 5G już w 2018 roku

Chińscy dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, na przykład Huawei i ZTE, są nie tylko gotowi do konkurowania z międzynarodowymi markami w zakresie urządzeń 5G, ale także do rozwijania powiązanych rozwiązań przeznaczonych dla IoT, IoV oraz inteligentnych aplikacji domowych.

Dla porównania, Korea Południowa ma zademonstrować swoją technologię 5G podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pyong Chang, Japonia planuje oficjalne uruchomienie sieci 5G podczas Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, a amerykańscy operatorzy telekomunikacyjni, w tym T-Mobile, AT & T i Verizon Wireless, rozpoczną operacje w sieci 5G najwcześniej w 2018 r.

źródło: DigiTimes

Zobacz również