Chiny największym na świecie konsumentem materiałów i urządzeń do zamykania struktur chipów

| Gospodarka Artykuły

Zgodnie z najnowszym raportem SEMI zatytułowanym "China Semiconductor Packaging Industry Outlook", napędzany przez duże inwestycje rządowe chiński sektor testów i opakowań IC przyniósł w 2017 roku 29 mld dolarów przychodów, co czyni Chiny największym na świecie konsumentem sprzętu i materiałów do zamykania struktur półprzewodnikowych.

Chiny największym na świecie konsumentem materiałów i urządzeń do zamykania struktur chipów

Raport, oparty na badaniach przeprowadzonych między lipcem 2017 a końcem stycznia 2018, ujawnił również, że chiński przemysł opakowań i testowania IC jest bardziej dojrzały niż tamtejszy przemysł projektowania i wytwarzania układów scalonych.

SEMI zbadało 87 półprzewodnikowych firm zajmujących się pakowaniem i montażem, w tym kluczowych producentów opakowań półprzewodników działających w Chinach. Na chińskim rynku opakowań i montażu konkuruje ponad 100 firm, w tym potentaci międzynarodowi i rodzący się gracze krajowi.

Pozostałe najważniejsze wyniki ujęte w raporcie SEMI:

  • W porównaniu do innych regionów świata, chińskie inwestycje w opakowania i testy IC odnotowały najszybszy wzrost w ciągu ostatniego dziesięciolecia, a krajowi producenci otrzymali silne wsparcie zarówno ze strony władz krajowych, jak i lokalnych.
  • Trzy najlepsze krajowe firmy opakowaniowe - JCET, Huatian i TFME - w następstwie ekspansji i przejęć w latach 2012-2016 weszły do ​​pierwszej 10 globalnych rankingów OSAT.
  • Firmy opakowaniowe, takie jak SPIL, TFME, NCAP nadal budują nowe zakłady.
  • Jako główny region produkcyjny dla komponentów LED, Chiny stały się bardziej widoczne w branży opakowań półprzewodnikowych. Sektor produktów LED w Chinach wzrósł w 2017 r. do 13,4 mld dolarów, czyli osiągnął połowę wartości sektora opakowań IC.
  • W 2017 r. Chiny stanowiły około 26% światowego rynku materiałów opakowaniowych. Przewiduje się, że w 2018 r. przychody Chin z materiałów opakowaniowych przekroczą 5,2 mld dolarów.
  • W 2017 r. rynek urządzeń montażowych w Chinach osiągnął 1,4 mld dolarów przychodów, pozostając największym na świecie, z 37-procentowym udziałem.
  • W 2017 roku sprzęt montażowy wyprodukowany w Chinach (w tym sprzęt montażowy firm zagranicznych i JV) stanowił 17% chińskiego rynku urządzeń montażowych.
  • Wraz z dynamicznym rozwojem rynku opakowań półprzewodnikowych w kraju rozwijają się dostawcy materiałów opakowaniowych i obecnie zaczynają obsługiwać wiodące międzynarodowe firmy zajmujące się pakowaniem.

źródło: SEMI

Zobacz również