wersja mobilna
Online: 904 Piątek, 2018.03.23

Biznes

Chińscy dostawcy spodziewają się 11% wzrostu liczby sprzedawanych smartfonów

środa, 08 listopada 2017 12:21

Zgodnie z szacunkami Digitimes Research oczekuje się, że dostawy smartfonów od chińskich producentów, w tym również sprzedaż na eksport, osiągną w czwartym kwartale 2017 r. 199,1 mln sztuk, czyli o 11,1% więcej niż 179,2 mln sztuk w kwartale wcześniejszym. Zdaniem analityków w kwartale tym efekt wzrostu presji na uzupełnianie zapasów na rynku krajowym nałoży się na sezonowy szczyt sprzedaży na rynkach zagranicznych, co będzie skutkować zwiększeniem sprzedaży chińskich smartfonów.

Dostarczenie przez chińskich sprzedawców w trzecim kwartale br. 179,2 milionów smartfonów było wzrostem aż o 20,8% w stosunku do kwartału drugiego, ale jedynie o 0,4% w porównaniu do tego okresu w roku poprzednim. Czołowym chińskim dostawcą w trzecim kwartale był Huawei z wynikiem 40 milionów sprzedanych urządzeń, a na pozycji drugiej znalazła się firma Xiaomi Technology, dostarczając 23 miliony telefonów. W czołowej piątce znalazły się też firmy Oppo, Vivo i Lenovo.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 07:54

Synopsys, Inc. announced it has acquired Silicon and Beyond Private Limited, a provider of high-speed SerDes technology used in data intensive applications such as machine learning, cloud computing, and networking. This acquisition demonstrates Synopsys’ continued focus on next-generation SerDes solutions, addressing the need for greater amounts of reliable data transfer between chips, backplane, and extended range optical interconnects.

więcej na: news.synopsys.com