wersja mobilna
Online: 589 Wtorek, 2018.06.19

Biznes

Chińscy dostawcy spodziewają się 11% wzrostu liczby sprzedawanych smartfonów

środa, 08 listopada 2017 12:21

Zgodnie z szacunkami Digitimes Research oczekuje się, że dostawy smartfonów od chińskich producentów, w tym również sprzedaż na eksport, osiągną w czwartym kwartale 2017 r. 199,1 mln sztuk, czyli o 11,1% więcej niż 179,2 mln sztuk w kwartale wcześniejszym. Zdaniem analityków w kwartale tym efekt wzrostu presji na uzupełnianie zapasów na rynku krajowym nałoży się na sezonowy szczyt sprzedaży na rynkach zagranicznych, co będzie skutkować zwiększeniem sprzedaży chińskich smartfonów.

Dostarczenie przez chińskich sprzedawców w trzecim kwartale br. 179,2 milionów smartfonów było wzrostem aż o 20,8% w stosunku do kwartału drugiego, ale jedynie o 0,4% w porównaniu do tego okresu w roku poprzednim. Czołowym chińskim dostawcą w trzecim kwartale był Huawei z wynikiem 40 milionów sprzedanych urządzeń, a na pozycji drugiej znalazła się firma Xiaomi Technology, dostarczając 23 miliony telefonów. W czołowej piątce znalazły się też firmy Oppo, Vivo i Lenovo.

źródło: DigiTimes

 

World News 24h

wtorek, 19 czerwca 2018 20:07

Lightwave Logic has bought the polymer technology intellectual property assets of BrPhotonics Productos Optoelectrónicos of Brazil. The acquisition advances Lightwave Logic’s patent portfolio of electro-optic polymer technology with 15 polymer chemistry materials, devices, packaging and subsystems patents. It further strengthens the company’s design capabilities as it prepares to enter the 400Gbps integrated photonics marketplace. BrPhotonics’ intellectual property patent portfolio dovetails with Lightwave Logic’s development of 50Gbps packaged modulators as part of its P2IC platform to address 400Gbps datacenter and high-performance computing opportunities.

więcej na: www.electronicsweekly.com