wersja mobilna
Online: 352 Środa, 2018.06.20

Biznes

Trwają przymiarki do uruchomienia sieci 5G

wtorek, 21 lutego 2017 12:48

Władze Unii Europejskiej tworzą podwaliny infrastrukturalne do wprowadzenia technologii 5G w telekomunikacji mobilnej. Do tych celów zapisano w podziale widma pasmo 700 MHz (694-790 MHz), które od 2020 roku będzie przypisane do szerokopasmowych usług internetowych. Nakłada to na państwa członkowskie obowiązek jego zwolnienia do 2018 roku po to, aby do końca obecnej dekady dało się komercyjnie uruchomić sieć 5G przynajmniej jednym z głównym miast w każdym państwie członkowskim.

Obecnie w wielu państwach na tych częstotliwościach nadają niektóre stacje telewizyjne. Konieczne będzie ich przeniesienie na niższe częstotliwości. W Polsce dodatkową przeszkodą mogą być kraje za wschodnią granicą. Ukraina wykorzystuje to pasmo do transmisji telewizyjnych, Białoruś na łączność specjalną, a Rosja w obwodzie kaliningradzkim na potrzeby wojska. Może to zakłócać działanie sieci w Polsce, przynajmniej na terenach przygranicznych, około 60-100 kilometrów w głąb kraju.

 

World News 24h

wtorek, 19 czerwca 2018 20:07

Lightwave Logic has bought the polymer technology intellectual property assets of BrPhotonics Productos Optoelectrónicos of Brazil. The acquisition advances Lightwave Logic’s patent portfolio of electro-optic polymer technology with 15 polymer chemistry materials, devices, packaging and subsystems patents. It further strengthens the company’s design capabilities as it prepares to enter the 400Gbps integrated photonics marketplace. BrPhotonics’ intellectual property patent portfolio dovetails with Lightwave Logic’s development of 50Gbps packaged modulators as part of its P2IC platform to address 400Gbps datacenter and high-performance computing opportunities.

więcej na: www.electronicsweekly.com