Ericsson i Politechnika Warszawska zbadają możliwości szerokiego wykorzystania sieci 5G

W podpisanym liście intencyjnym Politechnika Warszawska i Ericsson zobowiązują się do przeprowadzenia wspólnych badań dotyczących telekomunikacyjnej technologii 5G. Wynikiem współpracy ma być opracowanie takich przypadków wykorzystania tej technologii, które przyniosą klientom i branżom widoczne korzyści. Komercyjne wdrożenie sieci komórkowej piątej generacji planowane jest na 2020 r. Ericsson przewiduje, że w 2022 r. globalna liczba subskrypcji 5G osiągnie 550 milionów.

Posłuchaj
00:00

List intencyjny podpisali prof. Jan Szmidt - rektor Politechniki Warszawskiej oraz Martin Mellor - Country Manager Ericsson Polska. Sygnatariusze zobowiązali się m.in. do zorganizowania serii wspólnych warsztatów poświęconych możliwościom zastosowania technologii 5G oraz zbudowania dedykowanych urządzeń. Współpraca Ericssona z Politechniką Warszawską będzie prowadzona równolegle do inicjatyw realizowanych z londyńskim King's College oraz Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Powiązane treści
Do 2025 roku Azja stanie się największym rynkiem technologii 5G
PEM równy 7 V/m może być przeszkodą dla sieci 5G
Ericsson będzie w Chinach testował internet przemysłowy
Filtry SAW strategicznym komponentem nowoczesnej telekomunikacji
Ericsson zademonstrował w Krakowie technologię 5G
Chiny planują skomercjalizować 5G już w 2018 roku
Chipy wysokiej częstotliwości zwiastują nową generację w technologii transmisji danych
Sieci 5G napędzą rynek na półprzewodniki w.cz.
Nowy kierunek studiów - energoelektronika
Prace nad rozwojem 5G - Intel i Ericsson utworzyli w Gdańsku wspólne laboratorium
Trwają przymiarki do uruchomienia sieci 5G
Ericsson redukuje zatrudnienie w szwedzkich fabrykach
Sieci 5G to przyszłość
Ericsson finalizuje przejęcie Ericpolu
Ericsson i Cisco partnerami w tworzeniu sieci przyszłości
Polkomtel i Ericsson testują bardzo szybki internet mobilny
IBM i Ericsson skonstruują anteny 5G
Ericsson kupuje dział anten i filtrów niemieckiej firmy Kathrein
Firmy Ericsson i Swisscom uruchomiły pierwszą w Europie komercyjną sieć 5G
Czy będzie megaustawa w sprawie 5G?
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Tylko jedna doba i wspólny cel – usprawnienie działania państwa. Zakończył się HackNation 2025
Produkcja elektroniki
Dystrybucja komponentów w Europie w trzecim kwartale 2025 r. - jest lepiej!
Projektowanie i badania
Czym jest vibe coding?
Produkcja elektroniki
Wojskowy sektor sprzętu do walki elektronicznej przyspiesza
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów