SMIC zbuduje w chińskim Ningbo nową fabrykę

| Gospodarka Artykuły

Jak poinformował dyrektor marketingu Richard Shen, firma Semiconductor Manufacturing International (SMIC) planuje wybudować w Ningbo w Chinach nową fabrykę działającą w trybie kontraktowym typu pure-play, gdzie zainstaluje specjalne linie technologiczne R&D oraz linie produkcyjne. Ningbo jest jednym z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych w Chinach i znajduje się w pobliżu siedziby SMIC w Szanghaju. Ponadto w Ningbo funkcjonuje niezawodny łańcuch dostaw materiałów półprzewodnikowych, które pomogą firmie SMIC stworzyć największą wyspecjalizowaną fabrykę IC w Chinach.

SMIC zbuduje w chińskim Ningbo nową fabrykę

SMIC kontynuuje także rozwój i ekspansję fabryk w Shenzhen. Według lokalnych chińskich mediów SMIC buduje 12-calową linię produkcyjną IC w swoim zakładzie w Shenzhen, która będzie pierwszą fabryką 12-calowych płytek półprzewodnikowych w południowych Chinach. Nowa 12-calowa linia produkcyjna wytwarzać będzie chipy z wykorzystaniem dojrzałych technologii procesowych 65 i 55 nm. Produkcja masowa ruszyć ma na początku 2018 roku. Według raportów, całkowita zdolność produkcyjna tej nowe fabryki zostanie osiągnięta do roku 2020 i wyniesie 40 tys. płytek miesięcznie.

Firma SMIC ma w Shenzhen również fabrykę płytek 8-calowych, którą miesięcznie opuszcza 30 tys. krążków. Do końca 2018 r. SMIC, inwestując ponad 302 mln dolarów, chce zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu do 60 tys. płytek na miesiąc.

źródło: DigiTimes

Zobacz również