SMIC zwiększa możliwości produkcyjne w zakresie 8-calowych płytek krzemowych

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według raportów lokalnych mediów firma Semiconductor Manufacturing International (SMIC) zorganizowała niedawno uroczystość mającą na celu zaznaczenie rozpoczęcia instalowania urządzeń w nowych budynkach fabryki 8-calowych płytek w Tianjin w Chinach. Fabryka zlokalizowana na terenie Xiqing Economic Technological Development Area funkcjonuje obecnie z miesięczną wydajnością 45 tys. płytek krzemowych. Po zakończeniu rozbudowy moce produkcyjne w zakładzie w Tianjin sięgną 150 tys. 8-calowych płytek miesięcznie.

SMIC zwiększa możliwości produkcyjne w zakresie 8-calowych płytek krzemowych

Chiński producent poinformował o planach rozbudowy swojej placówki Tianjin w październiku 2016 r. Według firmy zakład ten stanie się największą na świecie fabryką płytek 8-calowych.

Zwiększenie zdolności produkcyjnych ma na celu zaspokojenie dużego zapotrzebowania na czujniki odcisków palców, systemy zarządzania energią, mikroukłady sygnałowe oraz rozwiązania związane z elektroniką samochodową i IoT.

Firma SMIC wyznaczyła cel inwestycyjny na rok 2018 w wysokości około 1,9 mld dolarów w porównaniu do 2,4 mld dolarów w roku ubiegłym. Oprócz ekspansji w zakresie produkcji płytek 8- i 12-calowych, w 2018 roku SMIC wykorzysta nakłady kapitałowe także na badania i rozwój 14-nanometrowej technologii FinFET.