wersja mobilna
Online: 411 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

W przyszłym roku Chiny rozpoczną produkcję półprzewodników w procesie 14 nm

czwartek, 24 sierpnia 2017 11:54

Jak deklaruje dyrektor Instytutu Mikroelektroniki Chińskiej Akademii Nauk Ye Tianchun w przyszłym roku Chiny wdrożą w branży półprzewodnikowej technologię 14-nanometrową. Nie powiedział jednak, które fabryki rozpoczną produkcję w tym procesie. W ubiegłym roku chiński import chipów osiągnął wartość 227 mld dolarów, a eksport 61,4 mld. Ye Tianchun zaznaczył, że tak duży deficyt w handlu układami scalonymi wynika głównie z niestosowania w Chinach najnowocześniejszych procesów produkcyjnych.

Ye Tianchun powiedział też, że Zachód zablokował przepływ technologii do Chin, zmuszając Państwo Środka do rozwoju technologii własnych. W tym celu w Chinach powstał Narodowy Fundusz Inwestycyjny Przemysłu IC (Big Fund) z budżetem inwestycyjnym w wysokości 18,03 mld dolarów. Ye zapowiedział też, że chiński przemysłowy łańcuch w branży IC będzie funkcjonował na równi z najlepszymi na świecie do roku 2030.

źródło: Electronics Weekly

 

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 07:54

G.Skill announced the availability of new, higher-speed memory kits in its AMD-version Trident Z and Sniper X product lines. The first is now available in speeds up to 3600MHz, and the second in speeds up to 3466MHz. It should be noted that this announcement only applies to G.Skill’s AMD-specific memory kits. The company already offers memories at and beyond these speeds, but they’re not guaranteed to work with AMD’s Ryzen and Threadripper processors. The maximum default memory speed on X470 is 2933MHz, but our own overclocking managed to bring that to 3466MHz.

więcej na: www.tomshardware.com