W lipcu globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła o 24%

| Gospodarka Artykuły

W porównaniu do poprzedniego miesiąca światowa sprzedaż półprzewodników wzrosła o 3%; rynek obu Ameryk jest liderem ze wzrostem o wartości 36% rok do roku i 5% miesiąc do miesiąca. Organizacja Semiconductor Industry Association (SIA) ogłosiła, że ​​sprzedaż półprzewodników na całym świecie wyniosła w lipcu bieżącego roku 33,6 mld dolarów, co stanowi wzrost o 24% w porównaniu do lipca 2016 (27,1 mld dolarów). W porównaniu do czerwca 2017, kiedy to sprzedaż osiągnęła wartość 32,6 mld USD, wzrost wyniósł 3,1%.

W lipcu globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła o 24%

W lipcu wszystkie największe rynki regionalne odnotowały wzrosty, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesiąc do miesiąca.

- Sprzedaż półprzewodników na całym świecie, liczona rok do roku, wzrosła w lipcu już dwunasty miesiąc z rzędu, odzwierciedlając imponujący i trwały wzrost na rynku globalnym. Sprzedaż wzrosła na każdym dużym rynku regionalnym oraz w każdej kategorii produktowej, co świadczy o globalnym zwiększeniu rozpiętości rynku. Przemysł półprzewodnikowy jest na drodze do osiągnięcia w 2017 r. kolejnego rekordu sprzedaży - powiedział John Neuffer, prezes i CEO Semiconductor Industry Association.

Sprzedaż roczna wzrosła w Amerykach o 36,1%, w Chinach - 24,1%, w regionie Azji i Pacyfiku i reszcie świata - 20,5%, w Europie - 18,9% oraz w Japonii - o 16,7%. Sprzedaż miesięczna wzrosła w obu Amerykach o 5,4%, w regionie Azji i Pacyfiku o 2,8%, w Chinach - 2,7%, w Japonii - 2,1% i w Europie o 1,2%.

źródło: Design And Reuse