wersja mobilna
Online: 549 Piątek, 2017.11.24

Biznes

Polska piątym rynkiem półprzewodnikowym w Europie

wtorek, 01 sierpnia 2017 12:29

Jak poinformowało stowarzyszenie DMASS, europejski rynek dystrybucji komponentów elektronicznych w pierwszym kwartale 2017 roku zanotował rekordowy, dwucyfrowy wzrost obrotów, przy czym największe wzrosty odnotowano na rynkach Europy Wschodniej, w Izraelu i Turcji. Od strony produktowej przyrost sprzedaży widoczny był w zakresie półprzewodników dyskretnych MOS, układów cyfrowych oraz pamięci.

Obroty w analizowanym obszarze produktowym sięgnęły 2,13 mld euro, o 10,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Statystyki DMASS obejmują 80-85% rynku półprzewodników. Analitycy zauważają, że koniec roku 2016 nie zapowiadał takiej dynamiki wzrostu, przez co całość jest zaskakująca, niemniej od strony branżowej ten szybki rozwój zapewniła motoryzacja i aplikacje przemysłowe.

Najbardziej interesującym krajem w wynikach za pierwszy kwartał okazała się Polska, która stała się w Europie piątym co do wielkości rynkiem wchłaniającym półprzewodniki. Rynek niemiecki wzrósł poniżej średniej - o 7,2% (650 mln euro), ale i tak bardziej niż w Wielkiej Brytanii - o 3,3% do 151 mln euro, we Francji - o 3,8% do 152 mln euro i we Włoszech - o 2,2%, osiągając wartość 205 mln euro.

Dystrybucja półprzewodników w Europie w pierwszym kwartale 2017 r. według DMASS (dane w mln euro); dla porównania dane z poprzednich okresów
 

World News 24h

piątek, 24 listopada 2017 20:11

STMicroelectronics has been identified as a worldwide leader in corporate sustainability, and awarded a position on this year’s “A” List for water and “A-” for climate change by CDP, the non-profit environmental disclosure platform. Among the 2,025 companies that were evaluated worldwide, the Water “A” List recognizes the top 10% of companies participating in the CDP’s water program, for their actions in the last reporting year to manage water more sustainably. ST is one of only three semiconductor manufacturers worldwide to be recognized. The Company’s “A-” score for climate change is also among the 22% highest scoring companies.

więcej na: www.st.com