wersja mobilna
Online: 351 Sobota, 2018.06.23

Biznes

Polska piątym rynkiem półprzewodnikowym w Europie

wtorek, 01 sierpnia 2017 12:29

Jak poinformowało stowarzyszenie DMASS, europejski rynek dystrybucji komponentów elektronicznych w pierwszym kwartale 2017 roku zanotował rekordowy, dwucyfrowy wzrost obrotów, przy czym największe wzrosty odnotowano na rynkach Europy Wschodniej, w Izraelu i Turcji. Od strony produktowej przyrost sprzedaży widoczny był w zakresie półprzewodników dyskretnych MOS, układów cyfrowych oraz pamięci.

Obroty w analizowanym obszarze produktowym sięgnęły 2,13 mld euro, o 10,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Statystyki DMASS obejmują 80-85% rynku półprzewodników. Analitycy zauważają, że koniec roku 2016 nie zapowiadał takiej dynamiki wzrostu, przez co całość jest zaskakująca, niemniej od strony branżowej ten szybki rozwój zapewniła motoryzacja i aplikacje przemysłowe.

Najbardziej interesującym krajem w wynikach za pierwszy kwartał okazała się Polska, która stała się w Europie piątym co do wielkości rynkiem wchłaniającym półprzewodniki. Rynek niemiecki wzrósł poniżej średniej - o 7,2% (650 mln euro), ale i tak bardziej niż w Wielkiej Brytanii - o 3,3% do 151 mln euro, we Francji - o 3,8% do 152 mln euro i we Włoszech - o 2,2%, osiągając wartość 205 mln euro.

Dystrybucja półprzewodników w Europie w pierwszym kwartale 2017 r. według DMASS (dane w mln euro); dla porównania dane z poprzednich okresów
 

World News 24h

piątek, 22 czerwca 2018 20:04

Samsung Electronics announced that it has launched the industry’s highest capacity NVMe solid state drive based on the incredibly small Next-generation Small Form Factor - an eight-terabyte NF1 SSD. The new 8TB NVMe NF1 SSD has been optimized for data-intensive analytics and virtualization applications in next-generation data centers and enterprise server systems. “By introducing the first NF1 NVMe SSD, Samsung is taking the investment efficiency in data centers to new heights,” said Sewon Chun, senior vice president of Memory Marketing at Samsung Electronics. “We will continue to lead the trend toward enabling ultra-high density data centers and enterprise systems by delivering storage solutions with unparalleled performance and density levels.”

więcej na: news.samsung.com