wersja mobilna
Online: 362 Środa, 2018.03.21

Biznes

IC Insights podnosi tegoroczną prognozę wzrostu rynku IC do 22%

piątek, 20 października 2017 12:53

Firma analityczna IC Insights ogłasza październikową aktualizację dokumentu "The McClean Report", w której zawarta jest szczegółowa analiza najnowszych prognoz firmy dla sektorów IC i O-S-D oraz dla ogólnych rynków półprzewodników do roku 2021. Obecnie szacowane wzrosty napędzane będą głównie przez 74-procentowy wzrost w obszarze układów DRAM i 44-procentowy wzrost w sektorze pamięci NAND flash.

IC Insights podnosi prognozę wzrostu na rynku IC w 2017 r. do 22%, czyli o 6 punktów procentowych od poziomu 16%, który został przedstawiony w aktualizacji ogłoszonej w połowie roku - Mid-Year Update. Prognoza wzrostu wielkości dostaw również została zwiększona - z 11% zapisanych w Mid-Year Update do 14% obecnie. W dużej mierze wynika to z rosnących rynków chipów DRAM i NAND flash.

Oprócz zwiększonej prognozy dla rynku IC na rok bieżący, firma IC Insights zwiększyła również swoje przewidywanie dotyczące rynku O-S-D (optoelektronika, czujniki/aktuatory i elementy dyskretne). Ogólnie oczekuje się, że w 2017 roku przemysł półprzewodnikowy zarejestruje wzrost o 20%, czyli o pięć punktów procentowych więcej od wzrostu ogłoszonego w aktualizacji w połowie roku.

Dla roku 2017 IC Insights przewiduje 77% wzrosty w zakresie cen ASP (Average Selling Price) pamięci DRAM, co zwiększy w bieżącym roku dynamikę rynku DRAM do poziomu 74% - największej wartości stopy wzrostu od 78-procentowego rekordu dla układów DRAM zanotowanego w roku 1994. Uwzględniając 44% oczekiwany wzrost rynku NAND flash, wynikający z 38-procentowego wzrostu tegorocznych cen ASP tych układów, przewidywany wzrost na ogólnym rynku pamięci wyniesie w 2017 r. 58%.

Z wartością 72,0 mld dolarów rynek pamięci DRAM będzie w 2017 r. zdecydowanie dominującą kategorią produktową w całej branży półprzewodników, przekraczając wynik przewidywany dla rynku NAND flash (49,8 mld dolarów) o 22,2 mld. Jak pokazano na rysunku, przewiduje się, że segmenty pamięci DRAM i NAND flash będą miały silny, pozytywny wpływ na poziomie 13 punktów procentowych na całkowity wzrost rynku IC w bieżącym roku. Wyłączając segmenty pamięci, wzrost w zakresie półprzewodników określany jest na 9%, czyli na mniej niż połowę obecnej prognozy wzrostu (o 22%) dla całkowitego rynku IC.

źródło: IC Insights

 


World News 24h

wtorek, 20 marca 2018 20:12

Nimbus Data, a pioneer in flash memory solutions, announced the ExaDrive DC100, the largest capacity (100 terabytes) solid state drive ever produced. Featuring more than 3x the capacity of the closest competitor, the ExaDrive DC100 also draws 85% less power per terabyte. These innovations reduce total cost of ownership per terabyte by 42% compared to competing enterprise SSDs, helping accelerate flash memory adoption in both cloud infrastructure and edge computing.

więcej na: nimbusdata.com