BlackBerry chce inwestować w motoryzację

| Gospodarka Artykuły

Jak donosi Wall Street Journal, firmy BlackBerry, Tata Motors oraz Jaguar Land Rover prowadzą zaawansowane rozmowy dotyczące kontraktu, w ramach którego BlackBerry ma dostarczać pozostałym sygnatariuszom oprogramowanie do budowy systemów dla samochodów autonomicznych i elektrycznych. Umowa ma być podobna do podpisanej z firmą Ford Motor i pozwalającej na wykorzystanie oprogramowania QNX BlackBerry oraz stworzenie systemu operacyjnego i programu kontrolującego funkcjonalności udostępniane w nowych pojazdach, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa.

BlackBerry chce inwestować w motoryzację

Firma BlackBerry coraz więcej inwestuje w przemysł motoryzacyjny, chcąc zrekompensować porażkę poniesioną na rynku telekomunikacyjnym. W dziedzinie motoryzacji przyjmuje rolę dostawcy oprogramowania dla firm rozwijających nowe technologie przeznaczone dla pojazdów.

Według Wall Street Journal nie doszło jeszcze do sporządzenia ostatecznej wersji umowy między BlackBerry, Tata Motors i Jaguarem, co więcej - rozmowy mogą jeszcze zakończyć się fiaskiem.

źródło: WNP

Zobacz również