Marvell Technology za 6 miliardów dolarów przejmie swojego konkurenta - Cavium

| Gospodarka

Producent chipów Marvell Technology Group ogłosił, że za około 6 miliardów dolarów kupi swojego mniejszego rywala Cavium Inc, co pozwoli inwestorowi rozszerzyć działalność w zakresie łączności bezprzewodowej. Matthew Murphy, obecny CEO Marvella, który objął stanowisko rok temu, koncentruje się na biznesie sieciowym, by przeciwdziałać spadkowi popytu na chipy wykorzystywane w dyskach twardych. Transakcja jest pierwszym przejęciem firmy, które prowadzi Matthew Murphy.

Marvell Technology za 6 miliardów dolarów przejmie swojego konkurenta - Cavium

Zdaniem analityków, firma Marvell stojąca w obliczu szeregu wyzwań związanych z jej podstawową działalnością w zakresie chipów, przygotowuje wiele ważnych, nowych produktów, które chce na rynek wprowadzić jeszcze w tym roku, po niedawnym odświeżeniu 25 produktów w ciągu 18 miesięcy. Przejęcie Cavium jest strategicznym posunięciem, które umożliwi firmie zajęcie silniejszej pozycji w nadchodzących latach.

Wykupienie Cavium zwiększy ambicje sieciowe Marvella, który ma klientów takich, jak sieciowe giganty Cisco Systems i Juniper Networks. Marvell i Cavium razem będą mogli lepiej konkurować z większymi rywalami, jak Intel, Qualcomm czy Broadcom, twierdzi Kevin Cassidy, analityk Stifel.

Według wyliczeń agencji Reuters, oferta Marvella w wysokości 84,15 dolarów za akcję stanowi premię w wysokości 11% w stosunku do kursu zamknięcia piątkowego obrotu giełdowego.

źródło: Reuters