Moortec otwiera w Polsce Europejskie Centrum Projektowe

| Gospodarka Projektowanie i badania

Brytyjska firma Moortec Semiconductor, lider rynku wbudowanych podsystemów IP do monitorowania procesu, napięcia i temperatury (PVT), otwiera w Gdańsku Europejskie Centrum Projektowe, co pozwoli jej na dalszą ekspansję i przyspieszenie prac inżynieryjnych. Moortec ogłosił właśnie udostępnienie rozwiązania dla 12-nanometrowej technologii FinFET Compact (FFC) firmy TSMC. Centrum projektowym w Polsce kierować będzie Szymon Gerka przy wsparciu Olivera Kinga, CTO w firmie Moortec.

Moortec otwiera w Polsce Europejskie Centrum Projektowe

Obecnie firma tworzy w Polsce zespół i rekrutuje projektantów, którzy zapewnią jej poszerzenie zasięgu i ugruntowanie pozycji dostawcy najlepszych zintegrowanych podsystemów monitorujących dla zaawansowanych technologii półprzewodnikowych. Jak powiedział wiceprezes marketingu Ramsay Allen, firma jest przekonana, że w Gdańsku znajdzie doskonałych inżynierów, którzy szybko nawiążą współpracę z brytyjskim zespołem projektowym pracującym w siedzibie głównej w Plymouth.

Wbudowany w chipy monitoring stał się ważnym elementem w projektowaniu i optymalizacji wydajności w skali mikro. Od 2010 roku Moortec oferuje zintegrowane struktury kontroli PVT przeznaczone do wykorzystywania z technologiami CMOS od 40 do 7 nm.

Według Moorteca, dostępność detekcyjnego podsystemu IP dla 12-nanometrowego procesu FFC firmy TSMC pozwala twórcom zaawansowanych układów na implementację wykrywania zmian procesowych w 12-nanometrowych rdzeniach. Taki monitor procesu może być wykorzystywany do ciągłej optymalizacji częstotliwości i napięcia (DVFS - dynamic frequency and voltage scaling), pomiaru opóźnienia bramki, prowadzenia analiz ścieżek i napięcia krytycznego, a także do monitorowania "starzenia się" krzemu.

Gdańsk wydaje się być wschodzącym klastrem technologicznym. W ubiegłym roku o rozszerzeniu obecności w Polsce i otwarciu w Gdańsku nowego biura informowała firma Arrow Electronics. Trzy lata temu swoje centrum rozwojowe otworzył w mieście Amazon, a teraz inżynierowie i deweloperzy Amazona pracują w Gdańsku nad systemami rozproszonymi i rozwijają technologie takie, jak zamiana tekstu na mowę i rozumienie języka naturalnego.

źródło: Moortec, EE Times

Zobacz również