wersja mobilna
Online: 361 Sobota, 2018.04.21

Biznes

Renexpo będzie organizowane co dwa lata

wtorek, 27 marca 2018 07:54

Problemy rynku energii odnawialnej odcisnęły piętno na specjalistycznej imprezie targowej i konferencji Renexpo poświęconej takim technologiom. Targi były organizowane od 2010 roku na jesieni w Warszawie i skupiały dostawców technologii i rozwiązań dla wszystkich rodzajów zielonej energii (fotowoltaicznej, biogazowej, wodnej, bazującej na pompach ciepła i biomasie), a bogaty program towarzyszący seminariów i wykładów konferencyjnych miał duży wkład w promocję odnawialnych źródeł energii w Europie. W 2017 roku Renexpo przyciągnęło uwagę ponad 4000 gości.

W roku 2018 Renexpo Poland będzie obejmować tylko jeden temat, a mianowicie energetykę wodną. Kolejna edycja w dotychczasowym formacie odbędzie się w 2019 i będzie się odbywać w cyklu dwuletnim. Jest to zapewne konsekwencja zmian w prawie z ostatnich miesięcy, ograniczających znaczenie energetyki wiatrowej i innych aspektów technologii odnawialnych.

 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 19:58

Chinese e-commerce firm Alibaba Group Holding Ltd has acquired Chinese chip maker Hangzhou C-SKY Microsystems to underpin its cloud-based “internet of things” business, an Alibaba spokeswoman said on Friday. “Alibaba aims to empower different industries through our cloud-based IoT solutions, in which chips play a significant role. The acquisition of Hangzhou C-SKY Microsystems, a leading Chinese supplier of embedded CPU cores, underlines our commitment to driving the development of the chip industry,” the spokeswoman said in a statement, referring to central processing units.

więcej na: www.reuters.com