Intel inwestuje i rozbudowuje

Firma Intel (SantaClara, USA) rozpoczęła inwestycję w zakład montażu i testowania układówscalonych, który powstaje w wietnamskim Ho Chi Minh. Inwestycja jestjedną z pierwszych w Wietnamie w zakresie przemysłu półprzewodnikowego.W fabryce o wartości 300 mln dolarów, której budowa ma być ukończona do2008 roku, zatrudnionych zostanie około 1200 osób.

Intel rozpoczął równieżrozbudowę swojego centrum projektowego w Izraelu. Rozbudowany ma zostaćośrodek firmy w Hajfie, a do pracujących tam obecnie 2 tys. osóbdołączy w najbliższych latach około 1,5 tys. nowych pracowników.Oddział w Izraelu ma stać się jednocześnie jednym z głównych centrówprojektowych firmy, gdzie będą projektowane m. in. procesory Pentium M.Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 20 mln dolarów. Intelzamierza również zwiększyć produkcję układów półprzewodnikowych wIzraelu.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Cyfrowa mapa świata na nowo - WTDC-25 w Baku wyznacza kierunek globalnego rozwoju technologii
Optoelektronika
Electroinstal & Light-Tech Expo 2025 - przyszłość elektrotechniki i oświetlenia w jednym miejscu
Projektowanie i badania
Mouser Electronics bada przyszłość zaawansowanej mobilności powietrznej
Elektromechanika
Autonomiczne ciężarówki w Chinach pokonują milion kilometrów dziennie
Zasilanie
Schneider Electric rozwija produkcję w USA – nowy zakład w Tennessee wzmocni sektor energetyki i centrów danych
Komponenty
Silanna i DigiKey razem w grze o rynek ADC – nowa generacja przetworników Plural z krótszym czasem dostaw i niższą ceną
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów