PCO stawia na eksport

| Gospodarka Artykuły

PCO - krajowy producent sprzętu optoelektronicznego dla wojska - zapowiada intensyfikację działalności badawczo-rozwojowej i aktywny udział w programach modernizacyjnych polskiej armii. Zamierza też aktywnie rozwijać obecność biznesową na rynkach europejskich, oferując m.in. rozwiązania w zakresie przyrządów obserwacyjnych dla wozów bojowych.

PCO stawia na eksport

PCO kontynuować będzie również współpracę z Ukrainą, w ramach której w zeszłym roku podpisano umowę na dostawę noktowizorów i kamer dla ukraińskich wozów bojowych.

Firma PCO wytwarza systemy optoelektroniczne dla pojazdów wojskowych, ale także wiele innych nowoczesnych wyrobów, na przykład gogle noktowizyjne dla załóg statków powietrznych, w tym śmigłowców. W kolejnych latach producent będzie się angażować w modernizację istniejących systemów, na przykład w obszarze termowizji i systemów automatycznego śledzenia celów (wideotraker). Planuje prowadzenie prac związanych m.in. z technologiami kosmicznymi, jak wyposażenie optoelektroniczne dla satelitów i stacji naziemnych. To systemy związane z teleskopami, ale też z transmisją danych w oparciu o technologie optyczne.

Zobacz również