Rynek IGBT rośnie wraz z rosnącą popularnością elektrycznych pojazdów

| Gospodarka Artykuły

IGBT - tranzystory bipolarne z izolowaną bramką - pełnią istotną rolę w sektorze półprzewodników dla motoryzacji, które są niezbędne do produkcji pojazdów elektrycznych, ponieważ stanowią nawet 50% kosztów systemów napędowych. Jak ocenia Digitimes Research globalny rynek IGBT do roku 2021 wzrośnie o 151% w stosunku do poziomu z roku 2015.

Rynek IGBT rośnie wraz z rosnącą popularnością elektrycznych pojazdów

Jeśli chodzi o strukturę kosztów produkcji samochodów elektrycznych, największą częścią na poziomie 40-50% jest bateria, a układ napędowy zajmuje drugie miejsce, odpowiadając za koszty na poziomie 15-20%. Ponieważ elementy IGBT stanowią połowę kosztów układu napędowego, odpowiadają tym samym za 8-10% całkowitego kosztu produkcji pojazdu, co czyni je drugim kluczowym komponentem, który może mieć wpływ na ceny elektrycznych aut.

Tranzystory IGBT mogą być również stosowane do systemów ładowania o wysokiej mocy. W związku z tym obniżenie ich cen może pomóc w zwiększeniu popularności pojazdów elektrycznych i szybszym powstawaniu nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

źródło: DigiTimes