Zmaleje sprzedaż sprzętu elektronicznego

Rynek systemów elektronicznych (electronics systems Markets) w 2009 r. trzeci rok z rzędu odnotuje straty. Całkowita wartość dostarczonej elektroniki uplasuje się na poziomie 1,23 tryliona dolarów, o 2% mniej niż w 2007 r., jak wynika z raportu IC Insights.

Posłuchaj
00:00

Największe spadki będą dotyczyć segmentu komunikacyjnego oraz komputerów i wyposażenia biurowego, gdzie obroty spadną odpowiednio o 5 oraz 3%. Sektor systemów przemysłowych zmaleje o 2%, natomiast zarówno elektronika konsumencka jak i samochodowa o 1%. Zyskają jedynie rozwiązania przeznaczone dla rządu oraz wojska, o 5% do wartości 83 mld dolarów.

Mimo załamania koniunktury w ubiegłym roku i pesymistycznych prognoz na bieżący, w dalszej perspektywie, rynek systemów elektronicznych będzie wzrastał. Już w przyszłym roku analitycy IC Insights przewidują poprawę obrotów o 7%, natomiast w latach od 2007 do 2012 złożona stopa wzrostu rocznego wyniesie 5%.

Powiązane treści
Podzespoły elektroniczne. Krajowy rynek dystrybucji
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Kolejny kamień milowy w rywalizacji "mikrokontroler za dolara"
Projektowanie i badania
Farnell zaprezentował praktyczne innowacje w zakresie brzegowej AI
Produkcja elektroniki
Deficyt podaży pamięci DRAM utrzyma się do 2028 roku
Komponenty
Ukryte zagrożenia z Chin
Projektowanie i badania
Nowe wyzwanie element14 Community: Wprowadź sztuczną inteligencję na linię produkcyjną
Komponenty
Rynek pamięci zmienił się nie do poznania
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów