Elektrotechnika 2009

Kolejna, siódma edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego, Energetyki i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika 2009 odbędzie się w dniach 23 - 25 marca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

Posłuchaj
00:00

Targi Elektrotechnika to tradycyjne i ważne miejsce spotkań producentów, dystrybutorów, handlowców i hurtowników z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Rosji. Podczas targów wystawcy mają okazję spotkać się z reprezentantami działów zakupów największych centrów budowlanych w Polsce. Targi objęte są patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Tematyka targów obejmuje: instalacje elektryczne, sprzęt instalacyjny, urządzenia ochrony przepięciowej i odgromowej, urządzenia rozdziału energii elektrycznej, sieci niskiego i średniego napięcia, systemy automatyki, systemy zasilające i sterujące, systemy alarmowe i zabezpieczające, urządzenia windowe, projektowanie instalacji, systemy oszczędności energii, urządzenia i systemy ochronne i zabezpieczające, sprzęt pomiarowy, aparaturę kontrolno-pomiarową.

W ramach targów Elektrotechnika organizowana jest impreza wystawiennicza „Innowacje w energetyce”, której zakres tematyczny obejmuje: generatory i agregaty prądotwórcze, transformatory i autotransformatory, maszyny prądu stałego i zmiennego, prostowniki i falowniki, przesył i dystrybucję energii, aparaturę rozdzielczą i łączeniową, wyłączniki, odłączniki, rozłączniki, przekładniki, ograniczniki przepięć, odgromniki, rozdzielnice, bezpieczniki, izolatory, kable, aparaturę i urządzenia pomocnicze, maszyny i urządzenia do robót elektroenergetycznych, IT w energetyce, nowe technologie w energetyce oraz innowacyjne metody badań i pomiarów. Przewidziane są też liczne szkolenia i warsztaty.

Ponadto w tym roku w ramach targów Agencja SOMA wraz z Auraeko Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się w dniach 23-25 marca, w godzinach 10-18, na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI.

Więcej informacji: www.elektroinstalacje.pl
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Farnell zaprezentował praktyczne innowacje w zakresie brzegowej AI
Produkcja elektroniki
Deficyt podaży pamięci DRAM utrzyma się do 2028 roku
Komponenty
Ukryte zagrożenia z Chin
Projektowanie i badania
Nowe wyzwanie element14 Community: Wprowadź sztuczną inteligencję na linię produkcyjną
Komponenty
Rynek pamięci zmienił się nie do poznania
Projektowanie i badania
Dzień Otwarty WAT - 28 marca 2026 r.
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów