Jabil inwestuje w Rosji

W sierpniu dostawca usług EMS, Jabil rozpoczął produkcję w nowej fabryce w mieście Twer w Rosji. Początkowo, fabryka będzie zajmowała się produkcją telewizorów LCD dla Sony.

Posłuchaj
00:00

Inwestycja ta przeprowadzona będzie w kilku fazach, a łączny koszt wyniesie 100 mln dolarów. Początkowo, zatrudnienie w fabryce znajdzie 300 osób, natomiast do końca 2010 r. personel może wzrosnąć nawet do 4 tys. pracowników. Zainteresowanie inwestycjami w Rosji zarząd Jabil ogłosił już w ubiegłym roku. Jako główne zalety tamtejszego rynku wymienia się tanią siłę roboczą i niskie koszty działalności.

Powiązane treści
Jabil kupuje fabrykę Silicon Graphics International
Jabil odkupił zakłady we Włoszech i Francji
Jabil wycofał się z produkcji we Francji
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Prezydent podpisał ustawę o KSC. Dyrektywa NIS2 wymusi zmiany w łańcuchach dostaw elektroniki
Komponenty
Kryzys na Bliskim Wschodzie zagraża produkcji układów scalonych. Widmo niedoborów helu i bromu
Komponenty
Wyścig o chipy dla AI. IBM i Lam Research inwestują w litografię sub-1-nm
Produkcja elektroniki
Infineon umacnia pozycję lidera na globalnym rynku mikrokontrolerów
Produkcja elektroniki
80 milionów chipów dziennie. Indie wyrastają na nowy hub w globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników
Komponenty
Sojusz SK hynix i Applied Materials. Centrum EPIC za 5 mld USD przyspieszy rozwój pamięci HBM
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów