RGB Technology buduje nową fabrykę

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Przedsiębiorstwo RGB Technology Sp. z o.o. rozpoczęło budowę nowego zakładu produkcyjnego, w Koszalinie przy ul. Mytnika 28, na terenie strefy ekonomicznej. RGB Technology Sp. z o.o. jest polskim producentem specjalizowanych wyświetlaczy informacyjnych w technologii LED.

RGB Technology buduje nową fabrykę

Od 2005 r. spółka nieustannie poszerza katalog produktów, zdobywając nowe rynki sprzedaży. Na przestrzeni lat 2017-2018 nawiązano współpracę z kontrahentami z USA oraz Australii. W dorobku działalności badawczo-rozwojowej spółki znajduje się wiele zgłoszeń patentowych i praw wyłącznych na terenie państw członkowskich UE.

W ramach koszalińskiej inwestycji powstaną: hala produkcyjna o powierzchni 2100 m², dwukondygnacyjny budynek administracyjny o powierzchni użytkowej 1100 m², parkingi i drogi wewnętrzne oraz infrastruktura techniczna. W zakładzie odbywać się będzie produkcja urządzeń elektronicznych z użyciem nowoczesnych, zautomatyzowanych linii THT i SMD, a także zrobotyzowane nanoszenie ciekłych polimerów oraz precyzyjna obróbka metali i tworzyw sztucznych w zakresie wytwarzania obudów tych urządzeń. Integralną częścią wznoszonej fabryki będą działy projektowe elektroniki i mechaniki oraz laboratoria badawczo-rozwojowe, wyposażone w sprzęt do badań optycznych oraz testów klimatycznych i starzeniowych produktów.

Zakończenie budowy i uruchomienie produkcji w nowym zakładzie RGB Technology planowane jest na rok 2019.