Chiny zwiększają produkcję wyświetlaczy LED RGB o wysokiej rodzielczości

| Gospodarka Optoelektronika

Chińscy producenci diod LED polegają na wyświetlaczach RGB jako głównym źródle wzrostu biznesowego, przy czym popyt na rynku światowym wzrósł o około 40% w 2019 roku. Moduły RGB LED o małej rozdzielczości, które mogą być układane w bezszwowe ekrany są stosowane częściej  przy budowie dużych wyświetlaczy, w porównaniu do LCD, które nie mogą oferować bezproblemowych rozwiązań, choć ich ceny spadają.

Chiny zwiększają produkcję wyświetlaczy LED RGB o wysokiej rodzielczości

Według źródeł, obecnie stosowany rozstaw punktów dla wyświetlaczy LED RGB przeznaczonych do wnętrz zwykle wynosi mniej niż 2,0 mm, przy czym 1,0 mm staje się głównym standardem. Dla modeli stosowanych na zewnątrz jest to 2,5 mm.

Kilku chińskich producentów wytwarza wysokiej rozdzielczości wyświetlacze RGB z podziałką 0,5-0,6 mm. Firma Leyard Optoelectronic podczas tegorocznych targów Integrated Systems Europe zorganizowanych w Amsterdamie zaprezentowała technologię miniaturowego wyświetlacza LED RGB o rozdzielczości 8K, wyposażonego w technologię HDR.

Według Gaogong Industry Research Institute (GGII) wartość chińskiej produkcji ekranów RGB LED wysokiej rozdzielczości, charakteryzujących się podziałkami 2,0 mm i poniżej, w 2019 roku wyniosła 11,4 mld CNY (1,65 mld dolarów). Odpowiada to za 18,91% całkowitej produkcji wszystkich rodzajów wyświetlaczy LED. GGII wskazuje że w roku 2019 Qiangli Jucai Opto-Electronic Technology był największym producentem w tym segmencie. Drugie miejsce zajął Leyard, a za nim firmy Unilumin Group, Shenzhen Absen Optoelectronic i Shanghai Sansi Electronic Engineering.

źródło: DigiTimes

Zobacz również