Samsung zainwestuje 11 mld dolarów w produkcję zaawansowanych wyświetlaczy

| Gospodarka Optoelektronika

Samsung Display - dostawca Apple’a - ogłosił w czwartek, że zamierza zainwestować 13,1 bln wonów (11 mld dolarów) w sprzęt i badania mające na celu modernizację linii produkcyjnych. Krok ten jest związany ze zmaganiami firmy z poważną rynkową nadpodażą w zakresie wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (LCD), wynikającą ze słabego popytu na smartfony i telewizory. Ponadto Samsung musi sprostać rosnącej konkurencji ze strony chińskich producentów i przechodzeniu klientów na ekrany w technologii OLED.

Samsung zainwestuje 11 mld dolarów w produkcję zaawansowanych wyświetlaczy

Do 2025 roku Samsung Electronics wyda 10 bln wonów na obiekty produkcyjne, a reszta będzie przeznaczona na badania i rozwój na rzecz wytwarzania bardziej zaawansowanych wyświetlaczy.

W zeszłym miesiącu Samsung zatrzymał linię produkcyjną ekranów ciekłokrystalicznych. Wydatki w wysokości 11 mld dolarów zostaną przeznaczone na przekształcenie w ciągu pięciu lat jednej z południowokoreańskich linii produkcyjnych LCD w ośrodek masowego wytwarzania zaawansowanych ekranów na bazie technologii kropek kwantowych. W Chinach firma utrzymuje sześć linii wytwarzających wyświetlacze, w tym jedną LCD.

Samsung informuje, że rozpoczęcie produkcji ekranów w technologii kropek kwantowych zaplanował na rok 2021, przy czym miesięczna zdolność produkcyjna wynieść ma 30 tys. paneli. Z początkiem września tego roku firma uruchomiła program dobrowolnych zwolnień dla pracowników z jednostki biznesowej zajmującej się w Korei Południowej wyświetlaczami wielkoformatowymi.

źródło: Reuters