Samsung zwiększy o 8 mld dolarów inwestycję w swoją chińską fabrykę

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics o 8 mld dolarów podniesie wartość inwestycji w swoją fabrykę układów w Xi'an, w Chinach. Działanie to ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie pamięci flash NAND. Południowokoreańska grupa oczekuje, że rynek pamięci odbije się w przyszłym roku z uwagi na ograniczenie dostaw oraz rosnący popyt na urządzenia i sieci 5G.

Samsung zwiększy o 8 mld dolarów inwestycję w swoją chińską fabrykę

Samsung jest obecnie największym producentem układów pamięci flash NAND, które są wykorzystywane w mobilnych urządzeniach, kartach pamięci, dyskach półprzewodnikowych i pamięciach USB. Firma w 2017 roku ogłosiła 3-letni plan, który zakładał inwestycję w wysokości 7 mld dolarów w fabrykę Xi'an wytwarzającą chipy tego typu. Podejmowane przez Samsunga działania są następstwem poprzedniej inwestycji, opiewającej na 10,8 mld dolarów, w zakład testowania i pakowania chipów w Xi'an.

Kilka chińskich firm próbowało zaistnieć w sektorze pamięci, lecz ich oferta była niewystarczająca, aby konkurować z zagranicznymi producentami. Jesienią ubiegłego roku przedsiębiorstwo Yangtze Memory Technologies Company (YMTC) ogłosiło, że rozpocznie masową produkcję 64-warstwowych układów 3D NAND, by dorównać innym firmom w branży.

Aktualnie do grona konkurentów Samsunga w segmencie pamięci flash NAND należy koreański SK Hynix, amerykański Micron Technology i Toshiba.

źródło: Reuters

Zobacz również