Samsung uruchomił masową produkcję w procesie EUV

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics uruchomił nową linię produkcyjną półprzewodników - V1 - w Hwaseong, w Korei. Jest to pierwsza linia, na której masowo powstają najnowocześniejsze chipy mobilne przy użyciu technologii EUV w litografii 7 i 6 nm. Wyprodukowane układy zostaną dostarczone klientom w pierwszym kwartale bieżącego roku. Samsung zapowiada, że będzie dostosowywać projekty chipów do 3-nanometrowego procesu technologicznego.

Samsung uruchomił masową produkcję w procesie EUV

Linia V1 rozpoczęła działalność w lutym 2018 roku, a produkcja chipów ruszyła dopiero w drugiej połowie 2019 roku. Firma wskazuje, że do końca roku bieżącego łączna kwota inwestycji w ten obiekt wyniesie 6 mld dolarów. Moce produkcyjne w litografii 7 nm i niżej zostaną potrojone w porównaniu do ubiegłego roku. Samsung twierdzi, że wraz z linią S3, linia V1 będzie odgrywać kluczową rolę w reagowaniu na szybko rosnący popyt na globalnym rynku foundry, charakteryzującym się litografią na jednocyfrowym poziomie.

Wraz z postępującą miniaturyzacją półprzewodników wdrożenie procesu technologicznego EUV nabiera coraz większego znaczenia, ponieważ umożliwia to zmniejszenie poziomu skomplikowania wzorów na waflach krzemowych. Razem z nową linią produkcyjną V1, koreański gigant obecnie posiada 6 obiektów foundry w kraju i w Stanach Zjednoczonych, w tym 5 linii płytek 12-calowych i jedną - 8-calowych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również