Samsung Display stara się o zwolnienie 700 inżynierów z kwartanny

| Gospodarka Aktualności

Samsung Display zwrócił się do Wietnamu o zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny 700 koreańskich inżynierów. Jest to związane z przygotowaniem linii produkcyjnych dla nowych ekranów. Wietnam nakazał 14-dniową kwarantannę dla osób przybywających z Korei Południowej, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Samsung Display stara się o zwolnienie 700 inżynierów z kwartanny

Obecna sytuacja uderza w południowokoreańskie firmy, które są największymi zagranicznymi inwestorami w Wietnamie. Samsung Display ma w tym regionie fabrykę wyświetlaczy typu OLED, które są wykorzystywane w smartfonach Apple'a i Huaweia. Zwykle o tej porze roku Samsung wysyła koreańskich inżynierów do Wietnamu w celu przygotowania nowych produktów, które mają zostać wprowadzone na rynek w drugiej połowie roku. Ograniczenia w podróżowaniu mogą stanowić przeszkodę w realizacji planów producenta.

Region Azji Południowo-Wschodniej jest trzecim rynkiem eksportowym, a pod względem importu - piątym co do wielkości. Samsung Electronics odpowiada w Wietnamie za 25% eksportu i produkuje tam ponad połowę sprzedawanych na świecie smartfonów.

źródło: Reuters

Zobacz również