Foxconn wznowi w Chinach produkcję wstrzymaną przez koronawirusa

| Gospodarka Aktualności

Foxconn zapowiedział, że do końca marca wznowi produkcję w Chinach, którą wstrzymano 10 lutego w związku z epidemią koronawirusa. Firma jednak nie jest w stanie określić, jak obecna sytuacja wpłynie na roczne wyniki. Foxconn jest jednym z producentów, który zmaga się z występującymi ograniczeniami w łańcuchu dostaw i zmniejszonym popytem towarzyszącemu wybuchowi epidemii.

Foxconn wznowi w Chinach produkcję wstrzymaną przez koronawirusa

Główny klient Foxconna - Apple - ze względu na większe niż się spodziewano ograniczenie mocy produkcyjnych chińskich zakładów wycofał ogłaszane na marzec prognozy sprzedaży. Prezes Foxconna, Liu Young-Way, powiedział na spotkaniu inwestorów, że z łańcuchem dostaw nie ma dużych problemów, i że firma pomaga dostawcom wznowić pracę.

Foxconn pod koniec lutego ogłosił, że zaczął ostrożnie wznawiać produkcję w swoich chińskich zakładach, jednak obecna epidemia może odbić się na jego tegorocznych dochodach. Zakłócenia produkcji w Foxconnie mogą niekorzystnie wpłynąć na terminarz dostaw nowych iPhone'ów, jednak z analiz łańcucha dostaw wynika, że firma świetnie radzi sobie z wdrażaniem do produkcji smartfonów Apple'a. Inżynierowie Apple'a w pierwszych miesiącach roku podróżowali do Azji, aby udoskonalać produkcję nowych modeli, jednak obecna sytuacja może to znacznie utrudnić.

źródło: Reuters, theverge