Foxconn i Kinpo Group zajmą się produkcją sprzętu medycznego

| Gospodarka Aktualności

Tajwańscy dostawcy usług EMS, w tym Foxconn Technology Group (Hon Hai Precision Industry) i New Kinpo Group, niedawno rozpoczęli prace nad produkcją sprzętu i urządzeń medycznych, aby pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Foxconn w tym celu utworzył linie produkcyjne masek chirurgicznych w stanie Wisconsin.

Foxconn i Kinpo Group zajmą się produkcją sprzętu medycznego

Foxconn ogłosił również 8 kwietnia rozpoczęcie współpracy w zakresie sprzętu medycznego z amerykańską firmą Medtronic . Przedsiębiorstwa opracują wspólnie respiratory. Obecnie firmy rozpoczęły prace badawczo-rozwojowe i starają się przyspieszyć wdrożenie procesu masowej produkcji tego typu urządzeń. Medtronic udostępnił również publicznie projekt i specyfikację respiratora, mając nadzieję, że to przyciągnie większą liczbę producentów tych urządzeń.

Od maja Grupa Kinpo rozpocznie prace nad liniami produkcyjnymi masek chirurgicznych i respiratorów w swoich zakładach zlokalizowanych na Filipinach, w Tajlandii i USA. Grupa planuje miesięcznie produkować 2 mln masek i tysiąc urządzeń wentylujących. Nowy prezes grupy Kinpo - Simon Shen - zaznaczył, że firma działa w Tajlandii od ponad 30 lat, a na Filipinach od prawie 20 i chce wnieść swój wkład w pomoc rządom w opanowaniu wirusa.

Współpraca Foxconna z Medtronikiem, która obejmuje prace w zakresie R&D i pilotażową produkcję, będzie początkowo prowadzona na Tajwanie. Później Foxconn uruchomi produkcję masową wentylatorów w Wisconsin.

źródło: DigiTimes