W 2019 roku sprzedaż sprzętu do produkcji półprzewodników spadła o 7%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według stowarzyszenia SEMI, w 2019 roku światowy rynek sprzętu do produkcji półprzewodników odnotował sprzedaż w wysokości 59,8 mld dolarów, co stanowi spadek o 7% w stosunku do rekordowego poziomu 64,5 mld dolarów z roku 2018. Tajwański rynek urządzeń tego typu po 68% wzroście osiągnął sprzedaż na poziomie 17,12 mld dolarów, co pozbawiło Koreę czołowej pozycji.

W 2019 roku sprzedaż sprzętu do produkcji półprzewodników spadła o 7%

SEMI wskazało, że Chiny utrzymały pozycję drugiego co do wielkości rynku sprzętu produkcyjnego, ze sprzedażą w wysokości 13,45 miliarda dolarów. Następne miejsce przypadło rynkowi koreańskiemu, który osiągnął wynik na poziomie 9,97 miliarda dolarów, po spadku przychodów o 44%.

Podczas gdy rynki urządzeń do produkcji półprzewodników skurczyły się w Japonii, Europie i reszcie świata, to w 2019 roku ich sprzedaż w Ameryce Północnej wzrosła do 8,15 mld dolarów, czyli o 40%. To trzeci z rzędu, roczny wzrost w tym regionie.

W 2019 roku globalna sprzedaż urządzeń do przetwarzania płytek krzemowych spadła o 6%, a w tym czasie, w innych segmentach tego rynku wzrosła o 9%. Usługi typu assembly i zamykanie struktur półprzewodnikowych, wraz ze sprzedażą sprzętu do przeprowadzania testów, również uległy załamaniu, spadając odpowiednio o 27 i 11%. W tym czasie sprzedaż na chińskim rynku wzrosła we wszystkich segmentach związanych ze sprzętem produkcyjnym, z wyjątkiem pakowania układów scalonych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również